Спеціальні потреби

США накладають нові санкції на Іран


Іранові загрожують нові санкції. В силу входить підписаний у липні президентом Бараком Обамою Закон про комплексну підзвітність і заборону інвестицій в Іран. Однак нове американське законодавство може вплинути на іранців як на батьківщині, так і за кордоном.

Уже понад 30 років Сполучені Штати очолюють кампанію запровадження санкцій проти Ірану. Останнім часом Вашингтон пов’язує санкції з підозрінням, що ядерна програма Ірану має на меті виготовлення ядерної зброї.

Заступник міністра фінансів США Стюарт Леві очолює бюро, завданням якого є перекрити канали фінансової підтримки міжнародним терористам та країнам, що розповсюджують зброю масового знищення. Він каже:

«Беручи до уваги те, скільки загально відомо про незаконну і обманливу діяльність Ірану, ми повинні діяти на основі припущення, що всі перерахунки та фінансові операції, що стосуються Ірану, можуть сприяти його ядерній і ракетній програмам».

Нові санкції посилюють контроль над торгівлею такими товарами, як перські килими та фісташки, що впливає як на іранських експортерів, так і на американських імпортерів. Це викликає запитання в доцільності таких санкцій, вважає юрист Ерик Феррарі:

«При чому тут килими? Що можуть килими вдіяти? Не можна сказати, що уряд Ірану продає так багато килимів, що з тих прибутків він може фінансувати свою ядерну програму».

Однак нові санкції, за словами американського урядовця, не охоплюватимуть медикаментів:

«Більшість країн, які причетні до накладення санкцій, вдались до заходів, аби забезпечити, щоб торгівля медикаментами не припинялась».

Леві каже, що санкції не мають на меті шкодити пересічним людям:

«Ми надіємось, що ті, хто випадково зазнає шкоди від цих заходів, усвідомлять, що ця шкода їм спричинена поведінкою уряду Ірану».

Проте, деякі американці іранського походження далі занепокоєні тим, що санкції призведуть до банкрутства багатьох підприємців, як в Ірані, так і в США:

«Заборона торгівлі споживчими товарами не допоможе переконати уряд Ірану припинити свою ядерну програму».

Нові санкції проти Ірану почнуть практично працювати вже через кілька днів. Не відомо, який саме вплив матимуть нові санкції на бізнесменів. Проте, один підприємець Абді Парвізіян займає філософську позицію:

«Я бізнесмен. Якщо я не зможу продавати килими, я буду продавати дивани. Якщо не зможу продавати дивани, то буду продавати лампи. Бізнесмен завжди знайде якусь форму бізнесу».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG