Спеціальні потреби

У новій стратегії нацбезпеки США включені санкції проти Росії


Місце України у стратегії нацбезпеки США пояснила радниця Обами. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Місце України у стратегії нацбезпеки США пояснила радниця Обами. Відео

Президент США Барак Обама у п’ятницю оприлюднив свій план вирішення зовнішньополітичних проблем на 2015 рік: від «Ісламської держави» до зростання впливу Китаю до російської агресії проти України.

Відповідно до закону від 1986 року, президент зобов'язаний представляти Конгресу «Стратегію національної безпеки» щороку, хоча насправді це робиться лише час від часу.

Востаннє президент подавав Конгресу цей документ у 2010 році. З тих пір він вивів американські війська з Іраку і почав згортати кампанію в Афганістані.

Однак зараз перед Обамою постало питання про те, як боротися з бойовиками «Ісламської держави», які захопили значну частину Іраку і Сирії і здійснюють там незліченні звірства.

Крім того, в Білому домі розглядають питання про надання зброї уряду України, щоб допомогти Києву в боротьбі з проросійськими сепаратистами.

У короткому вступі до 33-сторонікової доповіді «Статегія національної безпеки», президент Обама висловився на захист своєї політики:

«Ми живемо в складному світі, і багато з проблем в галузі безпеки, з якими ми стикаємося, не піддаються простим і швидким рішенням».

Також у вступі президент Обама підкреслив, як важливо, щоб США зберігали роль світового лідера в XXI столітті, і пообіцяв продовжувати боротьбу з екстремізмом. Однак він також застеріг проти надмірно різких реакцій, «які виникають, коли ми приймаємо рішення, основані на страху».

У самій доповіді піддано критиці російську агресію проти України і президент обіцяє, що, «як і раніше, США змушуватимуть Росію нести втрати за допомогою санкцій та інших коштів».

Барак Обама заявляє, що США переносять свою увагу за межі воєн в Іраку і Афганістані на боротьбу з екстремізмом, тероризмом, кібератаками, російською агресією, зміною клімату та іншими загрозами.

Зокрема, в документі зазначаються виклики, з якими США довелося зіткнутися протягом останніх п'яти років.

До них віднесені поява екстремістського угруповання «Ісламська держава», посилення суперечностей між Китаєм і американськими союзниками в Азії, а також анексія Росією Криму та подальша підтримка сепаратистів на сході України.

Головні пункти стратегії накреслила радник президента з питань національної безпеки Сюзан Райс.

Виступаючи в Інституті Брукінґса у Вашингтоні вона торкнулася, серед іншого, питання відносин США з Росією:

«Вашингтон називає Росію загрозою для Європи та світу, яку обіцяє зупинити. США мусять бути напоготові до зміни стратегічних можливостей Росії і мають допомогти своїм друзям та союзникам протистояти російській загрозі»

«Ми будемо підтримувати наших партнерів - Грузію, Молдову та Україну щоб вони могли краще співпрацювати із США та НАТО, а також мали можливість забезпечувати свою оборону» - процитувала Сюзан Райс один з пунктів «Стратегії національної безпеки США».


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG