Спеціальні потреби

Розмовляти з Москвою буде сильне НАТО - генсек Альянсу у Мюнхені


НАТО закликає Росію змінити курс, поважати суверенітет країн-сусідів, повернутись до виконання взятих на себе забов'язань та зробити свій внесок у мирне вирішення кризи в Україні на основі Мінських угод. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив у ході виступу на Мюнхенській безпековій конференції, де розглядається криза в Україні.

У промові Столтенберґ відзначив, що основою ефективного діалогу з Московою стане сильне НАТО.

"Немає протиріччя між захистом та діалогом. Сильне НАТО є ключовою умовою для впевненого спілкування з Росією", - відзначив Єнс Столтенберґ.

"Європа спостерігає за небезпечним патерном дій Росії. Анексія, агресивні дії, залякування. Конфлікт в Україні поглиблюється і несе страшні втрати серед цивільних. Причини цього очевидні і їх не можна заперечувати. Росія продовжує надавати підготовку, озброєння та сили сепаратистам", - відзначив Столтенберґ.

Генсек НАТО також відзначив, що метою Альянсу зараз є зберження світового порядку, гарантом якого він виступає з часу створення.

"Три питання є головними для виконання цього завдання : сила НАТО, розбудова стабільності з нашими сусідами та розробка курсу відносин з Росією", - заявив Столтенберґ.

Він наголосив, що НАТО не шукає конфронтації з Росією.

"Наша мета - працювати з Росією, а не ізолювати її. На початку минулого року НАТО та Росія співпрацювали більше ніж будь-коли. Наші кораблі разом протидіяли піратам. Ми разом боролись з тероризмом. Ми мали розпочати першу спільну операцію - підтримати знищення сирійського арсеналу хімічної зброї. Така співпраця служила інтересам і НАТО і Росії", - відзначив Столтенберґ.

Генсек НАТО наголосив, що співпраця у майбутньому може ґрунтуватись лише на довірі та повазі. Повазі до правил, та повазі до кордонів.

"Але Росія обрала ізоляцію. І здійснила її власноруч. Росія несе відповідальність за ситуацію, у якій ми опинились. Ніхто не примушував її анексувати Крим. Ніхто не примушує її дестабілізувати Україну", - заявив Столтенберґ.

Генсек НАТО також закликав Росію змінити курс і наголосив на важливості засиль канцлера Німеччини Анґели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда.

"Ось чому НАТО повністю підтримує широкі зусилля знайти політичне вирішення кризи. Це негайна та критична необхідність".

Дивіться також : Конгрес за озброєння України, а Обама боїться - нардеп НФ у Вашингтоні

Конгрес за озброєння України, а Обама боїться - нардеп НФ у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG