Спеціальні потреби

Американські експерти: «Ми можемо втратити наших союзників»


Українські військові неподалік Дебальцевого
Українські військові неподалік Дебальцевого

Два відомі американські експерти з питань Росії піддали різкій критиці плани поставок американської летальної військової допомоги Україні, мотивуючи це тим, що Сполученим Штатам необхідно «розробити стратегію дій щодо Росії, яка не буде підживлювати ескалаціонний цикл» і не загрожує втратою цінних союзників США.

Директор Центру з вивчення США і Європи в Інституті Брукінґса Фіона Гілл і старший науковий співробітник центру Кліффорд Ґедді опублікували статтю в газеті Washington Post, в якій заявили, що «США вийшли на небезпечну траєкторію у відносинах з Росією – ядерною наддержавою, яка вважає, що їй безпосередньо загрожують».

Вони попереджають, що рішення поставити Україні летальну військову допомогу може підштовхнути Москву до випереджувального повномасштабного вторгнення в колишню радянську республіку.

«Висвітлення проблеми летальних озброєнь в західній пресі може лише переконати прихильників «негайної повномасштабної війни та вторгнення» у вірності свого підходу», – вказують Гілл і Ґедді.

Автори попереджають, що США також повинні враховувати наслідки озброєння України для європейських союзників Вашингтона.

Вони пишуть, що цей план «викликав занепокоєння у Берліні та інших європейських столицях, посиливши тривоги, що адміністрація Барака Обами зробить заходи, до яких інші не готові».

«Якщо Путін дійде висновку, що трансатлантичну єдність можна похитнути, і перед США замаячіє можливість діяти в Україні поодинці, то з чого б йому міняти курс?» – задається питанням автори.

Гілл і Ґедді вказують, що президент Росії Володимир Путін витратив багато часу і грошей, щоб переконати росіян, що в Україні він насправді захищає російську націю.

«Поставки американської летальної зброї Україні стануть лише додатковим аргументом для Путіна, – відзначають вони. – Вони стануть частиною того доказу, який йому потрібно».

«Перед нами стоїть величезне завдання – розробити стратегію дій щодо Росії, яка не буде підживлювати цей ескалаціонний цикл і виведе Україну на інший шлях, – резюмують автори. – Складно знайти ефективну альтернативу прийнятій політиці санкцій, але якщо ми ринемося відправляти зброю, то ми можемо втратити наших союзників і ніколи не отримати можливість все виправити».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG