Спеціальні потреби

Похід Ненсі Пелосі на політичний Олімп у США


Ненсі Пелосі – одна з найвпливовіших політичних діячів у США. Якби президент і віце-президент країни не могли б виконувати своїх обов’язків – Пелосі, як спікер Палати Представників – зайняла б посаду президента. Її загально визнають як ефективного речника. Значною мірою саме завдяки їй було схвалено реформу системи охорони здоров’я.

Однак її також гостро критикують опозиційні республіканці, які надіються повернути собі контроль над Палатою представників на виборах у листопаді. Як же Ненсі Пелосі стала однією із найвпливовіших осіб в Америці?

4 січня 2007 року Ненсі Пелосі склала присягу на посаду спікера Палати представників і стала першою жінкою на цій посаді за всю історію Сполучених Штатів.

На церемонії Пелосі – матір 5 дітей – покликала на трибуну своїх 8 онуків, а з ними й онуків усіх конгресменів, і дозволила кожному з них потримати в руках молоток, який символізує одну з найбільш впливових посад в країні.

Про своє життя Ненсі Пелосі говорила під час церемонії іменування вулиці в її честь у її рідному місті Балтиморі.

«Я народилася і виростала в Балтиморі, де мій батько був мером міста. Ми виховувалися у глибоко-віруючій католицькій родині, дуже патріотичній, родині, яка дуже пишалася своєю італійсько-американською спадщиною, ми завжди підтримували Демократичну партію».
Майстерності політика, жорсткості й рішучості Ненсі Пелосі навчилася від свого батька, про що розповіла радник Пелосі Селінда Лейк.

«Політика, очевидно, не була для неї чимось новим. Я не знаю, чи вона від самого початку прагнула стати, тим, ким вона є сьогодні – ймовірно найвпливовішою жінкою у Сполучених Штатах і однією з найбільш успішних. Вона організувала демократів Палати представників і змусила їх зробити те, чого не зміг добитися ніхто інший; те, що люди казали було неможливим у сучасній політиці».

Серед досягнень Пелосі є те, чого домагалися демократи впродовж останніх понад 70 років – схвалення комплексної реформи системи охорони здоров’я. Селінда Лейк каже, що Пелосі явно була головною рушійною силою у цій кампанії:

«Коли інші люди опускали у безсиллі руки, коли люди – включно з дуже впливовим членом нашої партії – казали, що давайте реформуємо систему охорони здоров’я лише для дітей, а за решту візьмемося пізніше. То вона заявила: Ні! Ця країна потребує реформи системи охорони здоров’я для всіх. Ми поміряємося силами із страхувальною індустрією і доб’ємося свого».

Деякі політологи вказують на те, що Ненсі Пелосі дуже непопулярна серед консерваторів частково тому, що вона представляє один з найліберальніших виборчих округів в країні – місто Сан-Франциско, штат Каліфорнія – і також тому, що вона – маючи демократичну більшість у Палаті представників – неохоче йде на компроміси з республіканцями.

На погляд деяких аналітиків, спікер Ненсі Пелосі і президент Барак Обама доповнюють одне одного. Вона – жорсткий, прагматичний лідер, який досягає своїх цілей закулісною працею в Палаті представників; а він надихає багатьох своїми публічними виступами. Вони ще хочуть багато зробити: включно з реформою фінансового сектора, реформою імміграційної системи, та законодавством у питанні кліматичних змін.

Якщо республіканці в результаті виборів у листопаді здобудуть більшість у Палаті представників, Пелосі втратить посаду спікера. Одначе, вона вже вписала своє ім’я в книгу історії, будучи першою жінкою-спікером і політиком, яка провела через Конгрес реформу системи охорони здоров’я.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG