Спеціальні потреби

Росія та Україна далі розходяться щодо об’єднання Газпрому з Нафтогазом


Росія не полишає планів об’єднати Газпром з Нафтогазом України. Як заявив у вівторок у Москві заступник начальника департаменту з інформаційної політики ВАТ Газпром Сергій Купріянов, відповідні переговори щодо спільного підприємства на паритетних засадах, як першого кроку майбутнього об’єднання Газпрому з Нафтогазом, тривають.

Більше того, мова йтиме про об’єднання і газотранспортних систем обох країн і означатиме більше злиття, ніж створення газотранспортного консорціуму. «Та пропозиція, яка зроблена зараз і яка обговорюється з Україною, – вона більш комплексна і масштабніша, ніж просто створення якогось консорціуму. Ми продовжуємо переговори з українською стороною щодо створення спільного підприємства на паритетних засадах як першого кроку майбутнього об’єднання», – сказав Купріянов.

На думку чиновника Газпрому, «майбутнє Нафтогазу, я маю на увазі світле майбутнє, є тільки разом з Газпромом».
Ця ідея про об’єднання обох компаній належить російському прем’єрові Володимиру Путіну, яку він висловив як експромт після зустрічі з Миколою Азаровим у квітні.

Натомість українська влада значно стриманіша щодо таких перспектив Нафтогазу. Спочатку Микола Азаров казав про необхідність вивчити цю пропозицію, потім заявляв, що цього не буде.

У вівторок він відреагував на заяву у Москві так: «Ми – за взаємовигідну співпрацю з Росією, у тому числі і в нафтогазовій галузі. Форми цієї взаємовигідної співпраці можуть бути будь-якими. Ми, наприклад, запропонували спільне підприємство на рівних частинах. Ми запропонували це і європейцям. Завтра наш міністр палива вилетить у Брюссель обговорювати ці пропозиції на більш конкретному рівні».

Водночас Микола Азаров знову нагадав російській стороні про пропозицію щодо участі в модернізації української газотранспортної системи. «Ми російській стороні підкреслюємо, що час іде, наша ГТС потребує модернізації».

Також Азаров висловив пропозицію перекачувати українською ГТС російський газ, який нині надходить до Європи територією Білорусі. Це стало реакцією української влади на конфлікт Росії та Білорусі з приводу транзиту газу територією цієї країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG