Спеціальні потреби

У Києві пройшов фестиваль американського незалежного кіно


У Києві пройшов фестиваль американського незалежного кіно
У Києві пройшов фестиваль американського незалежного кіно

На фестивалі американського незалежного кіно, який пройшов у Києві з 17 по 20 листопада, українцям вперше показали не блокбастери та фільми великих студій, а зовсім інші стрічки зі Сполучених Штатів. Представлені фільми руйнують звичні стереотипи про американський кінематограф. Мейнстрим – це ще не все, що може запропонувати Америка. За словами режисера Ріка Годсміта, незалежне кіно в Сполучених Штатах пропонує нові ідеї, оригінальні погляди на звичні речі. Таке кіно створюється напротивагу тому, що є в Голлівуді, робиться великими студіями та за великі гроші, говорить Годсміт. На його думку, українцям є чому повчитися у незалежного кінематографа.

«Перш за все, усі вони використовують дуже корисні поради і мотивують до незалежності, до незалежного мислення, до незалежних дій. І наскільки я знаю про Україну – тут довгий час і навіть зараз уряд контролює життя людей. Тому усі шукають шляхи як прожити життя та реалізувати свої ідеї більш незалежно та без споглядання великого брата», – пояснив «Голосу Америки» Рік Голсміт.

Фільм Голдсміта, який представлений на фестивалі, був номінований на «Оскар», як «найкращий повнометражний документальний фільм».«Найнебезпечніша людина в Америці» розповідає про Деніела Еллсберга, людину з Пентагону, яка зрозуміла брехливість війни у В’єтнамі та розказала про це журналістам. На думку режисера, такі фільми вчать глядача критично ставитися до власного уряду.

Окрім кіноманів, фестиваль зацікавив і вітчизняних кіноекспертів. Український кінокритик Алік Шпилюк вважає, що саме незалежне кіно в США дарує іншим режисерам нові тенденції, нову моду.

«Насправді в американському незалежному кінематографі народжується все найцікавіше, що взагалі відбувається. Тобто і в європейському також, але насправді все те, що зробив сучасний американський мейнстрім, майже все найцікавіше прийшло з американського незалежного. І Стівен Спілберг, і Джордж Лукас – всі вони вийшли із незалежного кіно», – говорить Алік Шпилюк.

Інша особливість фільмів, представлених у Києві, – це походження їх режисерів. Багато хто з них народився в Україні чи має українське походження. Як наприклад Віра Фарміга, фільмом якої відкрили фестиваль. «Темний світ» – це режисерський дебют акторки, яка вже встигла зіграти у різних стрічках із Джорджом Клуні, Девідом Духовни, Кіану Рівзом та іншими.

Посол США в Україні Джон Теффт перерахував чимало відомих американських режисерів, які народилися в Україні, або мають українське походження. Серед них – Стівен Спілберг, мати якого, Лія Познер, походить з українських емігрантів.

XS
SM
MD
LG