Спеціальні потреби

50% американців підтримують легалізацію марихуани


На сьогодні 16 американських штатів легалізували вирощування, продаж та вживання марихуани у медичних цілях. Однак, федеральні закони забороняють коноплю, що створило конфлікт між урядом країни та владою на місцях. Ударом по іміджу урядовців стала легалізація медичної марихуани у самій столиці США. Нещодавно у Вашингтоні відкрилась перша крамниця товарів для вирощування коноплі. Згідно з останніми опитування, рекордні 50% американців вважають за потрібне легалізувати марихуану, а 70%, не проти її використання для полегшення страждань хворих.

Дослідження показують, що конопля здатна полегшити страждання людей, які мають хронічний біль, хворі на рак чи ВІЛ-СНІД. Співвласник першої вашингтонської крамниці товарів для вирощення медичної марихуани, Алекс Вонґ, пам’ятає страждання своєї матері, яка померла від раку:

«Моя мама померла від раку сім років тому. Я бачив біль і страждання через які вона пройшла. Вона не могла навіть їсти нормально. Чому вона повинна була проходити через ці муки»?

Мережа «WeGrow», філіали якої відкриті у Каліфорнії, Аризоні, а тепер і у столиці США, продає усе необхідне для вирощення марихуани. Чимало експертів, прогнозують, що за п’ять років ринок медичної коноплі зріс до дев’яти мільярдів доларів щорічного товарообігу. Тож, засновник мережі, Дар Ман, планує розширювати свій бізнес на штати, де легалізована марихуана:

«Протягом кількох місяців, ми збільшимо кількість крамниць в Аризоні, Каліфорнії, а також відкриємо перші магазини в штатах Делавер, Нью-Джерзі та Вашингтон».

Через конфлікт федеральних та штатних законів щодо марихуани, мережа «WeGrow» не продає саму коноплю, її насіння чи прилади для споживання. Хоча 16 штатів та столиця легалізували вживання коноплі за рецептом лікаря, справа її вирощення у цих штатах опинилася у невизначеному, напівлегальному становищі.

Аналітик ЦРУ на пенсії Ричард Кеннеді прийшов на відкриття крамниці «WeGrow» разом зі своїм собакою, якого використав для агітації за загальнонаціональну легалізацію марихуани:

«Вже 40 років тому було зрозуміло, що марихуана менш небезпечна, ніж алкоголь чи тютюн. Тож її заборона нерозсудлива політика».

Однак, поки загальну заборону на коноплю не скасовано, Федеральний уряд показує свою силу та проводить рейди на найбільш активних продавців медичної марихуани. Саме тому у кількох штатах та столиці поки що не почали продавати коноплю, хоча це й дозволено місцевими законами.

Тим часом, прихильники вільного продажу «трави» ведуть активну кампанію за права штатів самостійно вирішувати це питання.

«Ми сподіваємося, у майбутньому з’явиться тенденція поважати право штатів самим регулювати продаж чи то медичної марихуани, чи просто коноплі для вжитку дорослими, так, як вони вважають за потрібне для своїх громадян», – каже представник Асоціації індустрії марихуани Стів Фокс.

Незважаючи на суперечку федерального уряду та штатних органів влади, такі компанії як «WeGrow» бачать перспективи розвитку ринку марихуани. Вони планують розширятися, щоб вчасно зайняти нішу, яка, за певних обставин, обіцяє бути дуже прибутковим бізнесом у майбутньому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG