Спеціальні потреби

Половина американців підтримує легалізацію марихуани


Половина американців підтримує легалізацію марихуани
Половина американців підтримує легалізацію марихуани

Як показало опитування служби Ґеллап, рівно половина американців підтримує ідею легалізації марихуани. Вперше за декриміналізацію цього наркотику висловилося так багато людей. Ймовірно, згодом тиск громадськості може призвести до зміни американського законодавства.

Найбільше прихильників легалізації виявилося серед адептів ліберальних поглядів і людей молодше 30-ти років – 60% респондентів із цих категорій вважають за необхідне відмінити заборону на використання цього наркотику.

Серед громадян старше 65 років такої думки дотримуються лише 30%. Дослідники врахували також стать і політичні погляди респондентів: так, легалізацію підтримують 55% чоловіків і 46% жінок, 57% демократів і 35% республіканців.

Для порівняння, у 1969-му році за легалізацію марихуани виступали лише 12% американців, у 2000 – 30%, а в 2009-му – 40%. Автори дослідження прийшли до висновку, що якщо ця тенденція виявиться стійкою, уряду, ймовірно, доведеться прислухатися до думки населення і внести зміни в законодавство.

Раніше у деяких штатах, зокрема у Каліфорнії, дозволили використання марихуани в медичних цілях, однак згідно із федеральним законодавством, вона залишається забороненим наркотиком. Тим часом минулого року 70% американців висловилися за дозвіл використовувати марихуану як знеболювальне.

Тим часом минулого місяця було проведено ще одне опитування, під час якого з'ясувалося, що марихуана стає все більш популярною серед населення США: у 2010-му році цей наркотик вживали майже 7% американців у віці старше 12-ти років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG