Спеціальні потреби

ООН б’є на сполох: кількість наркозалежних у світі сягнула 210 мільйонів


Оприлюднені ООН дані свідчать про зростання виробництва та споживання заборонених наркотичних засобів у цілому світі. Це відбувається, не зважаючи на те, що одразу кілька країн світу ведуть справжню війну проти наркомафії, війну, в якій гинуть тисячі цивільних, у якій використовують регулярні війська та важке озброєння. Результати спеціального розслідування ООН, яке тривало два роки, свідчать, що криміналізація вживання наркотиків, насправді, призводить до негативних наслідків. Експерти пропонують несподіваний вихід.

Мексиканське містечко Сьюдад-Хуарес на кордоні зі США справжня передова всесвітньої війни з наркоторгівлею. Нещодавно мексиканський уряд перехопив партію зброї, призначеної для місцевих наркокартелів. Вони перетворили Сьюдад-Хуарес на одне із найнебезпечніших місць на планеті.

З грудня 2006-го року, коли уряд Мексики оголосив війну торгівлі наркотиками, загинуло понад 50 тисяч людей. Експерти Міжнародного інституту стратегічних досліджень вважають, що Захід програє у протистоянні із злочинцями.

Один з авторів щойно оприлюдненої доповіді, Найджел Інкстер, свого часу був заступником голови Британської розвідки MI6:

«У Мексиці точаться одразу дві війни. Одна між урядом та наркокартелями. Інша між різними картелями».

В Афганістані – торгівля наркотиками, не є безпосередньою причиною насильства, що там триває, але є одним з факторів продовження військового конфлікту в країні.

НАТО та урядові війська Афганістану одночасно ведуть війну проти виробників опіуму, який використовується для виробництва героїну, та повстанців, які часто пов’язані із наркоторгівлею.

За оцінками ООН, у 2010-му році в Афганістані опіум вирощували на 123 тисячах гектарах. Це 60% світових опійних плантацій. Водночас між 2009-им та 2010-им виробництво опіуму у Бірмі зросло на 20%.

«Якщо витіснити виробництво з одного регіону, воно посилюється в іншому. Це ж стосується і шляхів поставки наркотиків. Щойно перекрито один коридором – десь виникає новий», – каже Найджел Інкстер.

Найбільший маршрут поставки наркотиків зараз пролягає через Західну Африку до Європи. За останні 10 років споживання кокаїну у Європі подвоїлось. Загалом у світі, за оцінками ООН, кількість наркозалежних сягнула 210 мільйонів.

На думку Інкстера, наркотики неможливо викорінити. Тож вихід у тому, щоб контролювати продаж наркотиків, так, як відбувається з тютюном, переконаний експерт:

«Уряди отримують чимало грошей від продажу тютюну. Водночас, в останні роки, паління тютюну перетворилось з соціально прийнятної звички на неприйнятну».

Інкстер попереджає, що існуюча криміналізація наркотиків не може стати на заваді перетворенню нових і нових країн на ринки збуту наркотиків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG