Спеціальні потреби

Франція хоче допомогти Малі відбити агресію ісламських повстанців


Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що його країна готова надати допомогу для зупинення наступу ісламських повстанців у Малі, але що вдасться до дій лише тоді, коли отримає мандат ООН.

У промові, виголошеній у п’ятницю, Олланд сказав, що «наступ» є «очевидною агресією, яка загрожує самому існуванню Малі». Він додав, що Франція відповість на прохання Малі надати допомогу «точно в рамках» резолюції Ради Безпеки ООН.

У четвер Рада Безпеки мала екстрену сесію для обміркування кризи в Малі після того, як ісламські екстремісти захопили головне місто в центральному районі країни, неподалік урядового опорного пункту Мопті. Рада Безпеки закликала до «швидкого розгорнення планованих західноафриканських сил на допомогу малійському уряду.

Тимчасовий президент Малі Діонкунда Траоре попросив Францію, яка колись правила Малі, негайно допомогти перед лицем наступу повстанців. Дипломатичні джерела кажуть, що в середу наступного тижня Траоре матиме зустріч з президентом Олландом у Парижі.

Очевидці кажуть, що в четер ввечері до Мопті почали прибувати військові літаки і вертольоти. У попередніх повідомленнях сказано, що невідомо, звідки вони прибули.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG