Спеціальні потреби

Судді Луценка йдуть у відпустку, Тимошенко пророкують ув’язнення


Судді Луценка йдуть у відпустку, Тимошенко пророкують ув’язнення
Судді Луценка йдуть у відпустку, Тимошенко пророкують ув’язнення

Літо в Україні завершується судовою тяганиною обох опозиційних політиків. Як Юрія Луценка, так і Юлію Тимошенко залишили за ґратами попри несхвалення такого запобіжного заходу міжнародною спільнотою.

До середини вересня колишньому міністру МВС не світить навіть розгляд справи. Адже суд оголосив перерву через відпустку членів суддівської колегії. Луценку в цей час проведуть додаткове медобстеження.

Перед відпусткою судді допитали двох свідків, які працювали у міністерстві з Луценком та були причетні до працевлаштування водія екс-міністра. За словами «Народної самооборони», обидва свідки підтвердили, що Юрій Луценко діяв у межах своїх повноважень, підписуючи накази про прийом на службу свого водія.

Також адвокати Луценка зазначили, що відповіді свідків відрізняються від попередніх свідчень у прокуратурі. В Генеральній прокуратурі із думкою захисту не погодились, заявивши, що «cвідчення повністю відповідають тим показанням, які вони давали раніше, в ході досудового слідства».

Не погоджуються із вищими українськими установами і адвокати Тимошенко. Так, захист попросив перевірити кваліфікацію тих експертів, які оцінювали збитки, завдані через підписання газових угод із Росією. За словами адвоката екс-прем’єр-міністра Миколи Сірого, оцінювання збитків на 1,5 мільярда гривень, викладене на 4-х сторінках, не може бути здійсненим за 2-3 дні.

До того ж сторона Тимошенко стала говорити про зникнення деяких матеріалів із справи, які збирали співробітники спецслужби. Адвокат Юрій Сухов заявив про відсутність 213 сторінок кримінальної справи, а також 13 томів досудового слідства. На думку захисту, ці матеріали є дуже важливими, «оскільки вони були підставою для порушення самої кримінальної справи проти Тимошенко».

Українськi ж полiтологи сходяться на думцi, що полiтичний сезон 2011-2012 рр. буде вирiшальним для країни. Багато в чому завдяки судовим процесам над опозиційними лідерами.

Зокрема, Юлії Тимошенко прогнозують ув’язнення, адже, на думку експертів, обвинувачення та політична ситуація навколо процесу зменшують можливість «м’якого виходу».

На думку директора Центру політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, з цієї ситуації можливі тільки два виходи – «або переквалiфiкувати обвинувачення, або повернути справу на дорозслiдування».

Із політологом погодився і директор соцiологiчної служби «Український барометр» Вiктор Небоженко, який не впевнений навіть щодо питання життя Тимошенко.

Оптимістично дивиться на розвиток подій президент України Віктор Янукович. Перебуваючи на Рівненщині, в своєму коментарі він переконав журналістів, що новий Кримінальний процесуальний кодекс покращить ситуацію, а також запевнив, що це його принципова позиція – не втручатися у судову систему.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG