Спеціальні потреби

ОБСЄ висилає до Киргизстану 52 особовий загін міжнародної поліції


Президент Киргизстану Роза Отунбаєва під час зустрічі з міністрами закордонних справ Франції і Німеччини - Бeрнаром Кушнером і Ґідо Вестервеле.
Президент Киргизстану Роза Отунбаєва під час зустрічі з міністрами закордонних справ Франції і Німеччини - Бeрнаром Кушнером і Ґідо Вестервеле.

Рада з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) повідомила, що вона висилає загін з 52 представників міжнародних поліцейських сил для моніторингу за ситуацією у південному Киргизстані, де минулого місяця відбулися криваві етнічні сутички.

Міністри закордонних справ 56 країн-членів ОБСЄ обговорили питання розгорнення міжнародної поліції та інші заходи на підтримку стабільності в Киргизстані під час нарад поблизу Алмати, в сусідньому Казахстані. Керівник Центру ОБСЄ із запобігання конфліктам Герберт Салбер сказав, що невелика група поліцейських радників допомагатиме місцевим правоохоронним органам відновити громадський порядок у південному Киргизстані. Він додав, що вони там перебуватимуть щонайменше впродовж 4 місяців і в разі потреби їх кількість буде збільшено до 102 осіб.

В результаті міжетнічних сутичок між узбеками і киргизами, що спалахнули в Оші і Джалал-Абаді 10 червня, загинуло щонайменше 2 000 людей. Приблизно 400 000 осіб були переміщені.

Міністри закордонних справ Німеччини і Франції – Ґідо Вестервелле і Бернар Кушнер – закликали під час відвідин Киргизстану до розслідування, очолюваного ОБСЄ, причин етнічних сутичок у цій країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG