Протягом четвертого дня міжнаціональних сутичок у містах на півдні Киргизстану було чути постріли з вогнепальної зброї. Майже 100 тисяч етнічних узбеків залишили свої домівки і зібралися біля кордону з Узбекистаном.
Офіційні особи кажуть, що в результаті заворушень, які розпочалися у четвер ввечері, щонайменше 124 особи загинули і понад 1 600 отримали поранення. Проте лідери узбецької громади кажуть, що кількість смертних випадків більша.
Очевидці кажуть, що в понеділок на вулицях міста Ош можна було побачити групи озброєних осіб. Про сутички повідомлялось також з південного міста Джалал-Абад. Етнічні киргизи підпалювали доми і підприємства в населених узбеками районах, причому деякі киргизи кажуть, що вони захищають південь країни від спроб узбеків захопити його.
Тимчасовий уряд Киргизстану заявив, що надішле резервні частини в район, який був опорним пунктом колишнього президента Курманбека Бакієва. Його було усунуто він влади сьомого квітня в результаті повстання, під час якого загинуло 85 людей. Усунутий лідер, який знайшов притулок в Білорусі, заперечив звинувачення з боку тимчасового уряду країни, що етнічне насильство – це діло рук його прихильників.
Тимчасом в сусідньому Узбекистані створено табори для біженців. Заступник прем’єр-міністра Узбекистану Абдулла Арипов у понеділок закликав до надання міжнародної допомоги і сказав, що узбецькі органи влади дотепер зареєстрували 45 тисяч біженців.
Управління верховного комісара ООН у справах біженців заявило в понеділок, що воно готується надіслати до Узбекистану екстрену групи на підтримку біженців з Киргизстану.
Утім міжнародні організації вже надсилають до Киргизстану медикаменти та іншу допомогу.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1