Спеціальні потреби

На півдні Киргизстану продовжуються міжетнічні заворушення


Протягом четвертого дня міжнаціональних сутичок у містах на півдні Киргизстану було чути постріли з вогнепальної зброї. Майже 100 тисяч етнічних узбеків залишили свої домівки і зібралися біля кордону з Узбекистаном.

Офіційні особи кажуть, що в результаті заворушень, які розпочалися у четвер ввечері, щонайменше 124 особи загинули і понад 1 600 отримали поранення. Проте лідери узбецької громади кажуть, що кількість смертних випадків більша.

Очевидці кажуть, що в понеділок на вулицях міста Ош можна було побачити групи озброєних осіб. Про сутички повідомлялось також з південного міста Джалал-Абад. Етнічні киргизи підпалювали доми і підприємства в населених узбеками районах, причому деякі киргизи кажуть, що вони захищають південь країни від спроб узбеків захопити його.

Тимчасовий уряд Киргизстану заявив, що надішле резервні частини в район, який був опорним пунктом колишнього президента Курманбека Бакієва. Його було усунуто він влади сьомого квітня в результаті повстання, під час якого загинуло 85 людей. Усунутий лідер, який знайшов притулок в Білорусі, заперечив звинувачення з боку тимчасового уряду країни, що етнічне насильство – це діло рук його прихильників.

Тимчасом в сусідньому Узбекистані створено табори для біженців. Заступник прем’єр-міністра Узбекистану Абдулла Арипов у понеділок закликав до надання міжнародної допомоги і сказав, що узбецькі органи влади дотепер зареєстрували 45 тисяч біженців.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців заявило в понеділок, що воно готується надіслати до Узбекистану екстрену групи на підтримку біженців з Киргизстану.

Утім міжнародні організації вже надсилають до Киргизстану медикаменти та іншу допомогу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG