Спеціальні потреби

Кулеба про результати саміту Байден-Путін: "Час змусити Росію відступити з України"


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дав інтерв'ю агентству Reuters

"Цей саміт продемонстрував, що Америка повернулася, і тепер настав час змусити Росію відступити з України". Про це заявив Дмитро Кулеба під час інтерв'ю агентству Reuters 17 червня.

Міністр закордонних справ України сказав, що вітає жорсткі меседжі президента США Джозефа Байдена під час його зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним.

Як зазначив Кулеба в інтерв'ю, переговори Байден-Путін пройшли без сюрпризів і не спричинили жодного занепокоєння для офіційного Києва.

За його словами, перед самітом у Києві з осторогою ставилися до перспективи домовленостей між американським і російським президентами про майбутнє України за її спиною.

"З того, що я знаю, президент Байден був дуже сильним і рішучим у питаннях, пов'язаних з Україною. І президент Путін бачив, що немає запросин від Сполучених Штатів торгуватися з українського питання", - цитує Reuters слова очільника МЗС.

"І це справа принципова, - додав Кулеба, - оскільки ми домовилися зі Сполученими Штатами, що жодних оборудок не буде укладено про Україну без України, і Америка дотрималася своєї обіцянки".

Зокрема, як він зазначив в інтерв'ю, Москва не має права вето в питанні вступу України до НАТО.

Дмитро Кулеба провів також телефонну розмову із заступницею держсекретаря США Вікторією Нуланд, яка детально поінформувала його про зміст та результати переговорів американської та російської сторін у Женеві 16 червня.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Як мовиться у повідомленні, американська дипломатка розповіла своєму українському колезі, що у ході переговорів Байден чітко і твердо заявив Путіну про міцну підтримку Сполученими Штатами Америки суверенітету та територіальної цілісності України, яка і надалі залишатиметься непорушною. Вікторія Нуланд підкреслила непохитну відданість США принципу “Жодних домовленостей про Україну без України” на переговорах з Росією та будь-якими іншими країнами.

Дивіться також: Оглядачі звертають увагу на агресивну кампанію з дезінформації щодо західних вакцин, яку проводить Росія

XS
SM
MD
LG