Спеціальні потреби

Південна Корея звинувачує КНДР в нападі на її військовий корабель


Південно-корейський адмірал Парк Юн-су промовляє перед знищеним корпусом військового корабля «Чхонан».
Південно-корейський адмірал Парк Юн-су промовляє перед знищеним корпусом військового корабля «Чхонан».

Сеул заявив, що Пхеньян явно відповідальний за смертельну атаку 26 березня на південнокрейське судно, внаслідок чого загинуло 46 моряків.

Співголова міжнародної групи слідчих, які розслідували обставини інциденту із судном «Чхонан», сказав кореспондентам, що група прийшла до висновку, що корабель потопила північно-корейського виробництва торпеда. Він додав, що іншого переконливого пояснення того, що сталося, немає.

Білий дім видав заяву з підтримкою результатів розслідування, називаючи інцидент «актом агресії». Президент Південної Кореї Лі Мен Бак обговорив питання інциденту під час телефонної розмови у понеділок з президентом США Бараком Обамою.

Президент Лі поклявся вдатися до «жорстких заходів» у відповіль на інцидент у розмові сьогодні з прем’єр-міністром Австралії Кевином Руддом.

Проте Пхеньян знову заперечив будь-яку відповідальність за потоплення військового корабля. Впливова Комісія національної оборони КНДР засудила звіт, називаючи його «фабрикацією», і погрозила війною в разі проти країни будуть запроваджені каральні заходи.

Втім, сьогодні державний секретар США Гілларі Клнтон відбуває із шестиденним візитом до країн Східної Азії, в ході якого вона відвідає Південну Корею. Як гадається, на порядку денному її розмов з південно-корейськими лідерами стоятиме питання інциденту із затопленням війського корабля.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG