Спеціальні потреби

Лі Мен Бак сказав південним корейцям, що їм не слід боятися війни


Президент Південної Кореї Лі Мен Бак
Президент Південної Кореї Лі Мен Бак

Виступаючи у понеділок з радіозверненням до народу, президент Південної Корея Лі Мен Бак сказав, що «страх перед можливістю війни ніколи не сприяє запобіганню їй».

«Північні корейці, одначе, неправильно сприйняли наші наміри і прагнення миру та застосували проти нас провокації, без жодного застереження. Ми тепер усвідомлюємо, що війну можна уникнути і мир можна запевнити тільки жорсткою відповіддю на такі провокації», заявив президент Південної Кореї.

Лі Мен Бак також зазначив, що деякі південні корейці піддали сумніву висновки міжнародних слідчих, які склали відповідальність на Північну Корея за затоплення у березні південнокорейського корвета «Чхонан».

Він сказав, що на його погляд саме такі розбіжності надали Пхеньяну відваги здійснити артилерійський обстріл південнокорейського острова Йонпхендо, внаслідок чого загинуло двоє солдатів і двоє мирних жителів.

Атаки КНДР і рішучість Сеула відповісти на них силою призвели до найвищого за кілька десятиліть рівня напруженості на Корейському півострові.

Південня Корея вже провела низку військових навчань у відповідь на обстріл Йонпхендо. Президент Лі сказав, що з часу обстрілу кількість хлопців, які добровільно вступили на військову службу у морській піхоті Південної Кореї - подвоїлась.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG