Спеціальні потреби

Сеул компакт-дисками ламає інформаційну блокаду в КНДР


Борючись з інформаційною блокадою, впровадженою властями Північної Кореї, правозахисники на Півдні вдаються до різноманітних заходів. Дотепер вони використовували повітряні кулі для засилання на Північ листівок із критикою північно-корейського лідера Кім Чен Іра. Втім, в нашу добу високих технологій листівки набувають нової форми. Це – ком пакт-диски, які переважно містять випуски новин.

Кім Чон Сол – продюсер компакт-дисків - також виконує роль ведучого, озвучуючи для громадян КНДР інформацію, яку вони ніколи не змогли б почути у випусках новин у власній країні.

«Я розкажу вам жорстоку правду: 20 мільйонів людей вмирають і мільйон солдатів проливає кров за одну людину – Кім Чен Іра. Я прагну допомогти людям здобути свободу і громадянські права, і рухатись до возз’єднання обох Корей», - каже Кім Чон Сол.

Кім інформує про сутички між військово-морськими силами обох країн, включно з інцидентом минулого листопада, в якому, за повідомленнями, було сильно пошкоджено північно-корейське судно.

Кім Чон Сол каже, що його інженерна освіта допомогла йому сконструювати пакети для пересилання дисків, які уможливлюють їх безпечне приземлення. За його словами, перебіжчики з КНДР свідчать, що користування дисками досить поширене в їх країні.

«Програвачі мають від 70 до 80 відсотків родин у деяких районах. Крім цього, дедалі більше людей купують комп`ютери», - розповідає Кім.

Частиною їх цільової аудиторії, фактично є також ті люди, завданням яких є перехоплювати інформаційні диски, каже Кім:

«Фактично північно-корейські урядовці дивляться наші диски більше, ніж будь-хто інший, а зокрема службовці міністерства оборони. Після конфіскації дисків вони їх переглядають, передають друзям. Відтак звітуються своїм керівникам. Таким чином зацікавлення нашими програмами сягає дедалі вищих ланок влади».

Кім Чон Сол планує і надалі випускати інформаційні диски зокрема про те, наскільки рівень життя Кім Чен Іра відрізняється від способу існування пересічних північних корейців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG