Спеціальні потреби

Сланцевий газ можна видобувати без шкоди для довкілля та населення – Сергій Клюєв


Клюєв полічив прибутки США від сланцевого газу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Клюєв полічив прибутки США від сланцевого газу

До України зі США повернулася делегація з 12-ти членів парламенту та представників екологічних відомств, що вивчала видобуток сланцевого газу в американському штаті Пенсільванія. Голова делегації, керівник депутатської групи Верховної ради України з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки регіонал Сергій Клюєв, перед поверненням в Україну, дав інтерв’ю «Голосу Америки».

Клюєв сказав, що приїхав до США, аби, у першу чергу, самому переконатися, що видобуток сланцевого газу може бути екологічно безпечним:

«Ми пройшлися по всьому процесу, розібралися в технологіях. Ви знаєте, звичайно, дуже цікаво. Те, що Америка зробила за останні п’ять років! Вони зараз 40% газу видобувають зі сланцю. Це як золота лихоманка 21 століття - те, що тут відбувається. Якщо в України є шанс це в якійсь мірі повторити…»

Сергій Клюєв планує провести у Києві, а потім - у регіонах круглий стіл та роз’яснити громадськості, що сланцевий газ можна видобувати без шкоди для довкілля та населення:

«7 800 свердловин сьогодні пробурено в США і ще не було жодного випадку зараження підземних вод».

«Ми вражені, наскільки це робиться чисто, красиво, дуже мало місця займає бурильна установка зі всією інфраструктурою».

Клюєв зазначив, що угода про розподіл продукції з американською компанією «Шеврон», яка виграла тендер на розробку Олеського родовища у Львівській та Івано-Франківській областях, буде підписана вже найближчим часом:
7 800 свердловин сьогодні пробурено в США і ще не було жодного випадку зараження підземних вод
Сергій Клюєв


«Говорячи про плани «Шеврона», поки що вони офіційно не опубліковані, але в розмовах, вони планують десь через п’ять років почати серйозний видобуток. А п’ять років вивчати, де які поклади, де правильно бурити, які методи запроваджувати, яких стандартів дотримуватися. Я вважаю, що треба знайти інструменти, може, закласти в угоди, які будуть підписані, щоб створити якісь стимули для прискорення роботи. Тому що для України це дуже важливо: чим швидше ми почнемо власний видобуток альтернативних джерел газу, тим швидше наші люди почнуть відчувати полегшення в кожному домі».

Таким чином, вважає депутат, може бути досягнута енергетична незалежність країни. А також – значне економічне зростання в регіонах видобутку:

«При дотриманні екологічних норм, це буде бум створення робочих місць в тих регіонах, це буде бум і доходів бюджету в тих регіонах. Я вважаю, що це буде корисно, в першу чергу, для місцевої влади».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Підсумки візиту держсекретаря Блінкена до Києва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00
XS
SM
MD
LG