Спеціальні потреби

Американці відзначають День Мартіна Лютера Кінґа


У понеділок у Сполучених Штатах – федеральне свято, День народження Мартіна Лютера Кінґа.

Кінґ був баптистським проповідником, який боровся з расизмом і дискримінацією у 1950-60 роках, головно у південних штатах, де негритянське населення терпіло з приводу расизму та інколи навіть насильства.

Кінґ, який був прихильником ненасильницьких протестів, був убитий у 1968 році, коли йому було лише 39 років. Кілька років тому у престижному місці у Вашингтоні йому поставлено пам’ятник.

Мартін Лютер Кінґ здобув популярність після очолення успішного протесту проти сегрегації в автобусному транспорті у місті Монтґомері у штаті Алабама. Згідно з тодішньою системою сегрегації, негри могли займати місця у задній частині автобуса, а коли в автобусі було багато пасажирів, вони повинні були віддати місце білому пасажиру.

У 1964 році актом про громадянські права сегрегацію у США було скасовано, і цього самого року Кінґу присуджено Нобелівську премію миру.

Цьогодрічний День Мартіна Лютера Кінґа збігся в часі з інавгурацією на другий термін Барака Обами – першого в історії США президента афро-американського походження.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG