Спеціальні потреби

На провідні економіки світу чекає важкий рік


На провідні економіки світу чекає важкий рік
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00
Direct link

На провідні економіки світу чекає важкий рік

Аналітики кажуть, що 2013-ий буде досить складним роком для чотирьох найбільших економік світу, які, з одного боку, намагаються впоратися з глобальною економічною кризою, а з іншого – покращити показники економічного зростання у себе вдома. Сполучені Штати, Росія, Китай взяли курс на лідерство у той час, як в Індії, навпаки, сповільнився розвиток економіки, підвищилося безробіття серед молоді і збільшилася кількість бідних людей.

Минулого року в багатьох європейських містах проходили масові протести. Тисячі жителів Греції, Іспанії та інших країн вийшли на вулиці, виступаючи проти жорсткого скорочення бюджетних витрат. У Греції, на початку листопада, після місяця складних переговорів, парламент таки прийняв низьку законів, необхідних, аби втримати економіку Греції на плаву.

І економічні негаразди все більше впливають на повсякденне життя європейців. Так в Іспанії сьогодні кожен четвертий є безробітним. Особливо високий рівень безробіття серед молоді. Тим часом, іспанські провінції заборгували на сьогоднішній день 185 мільярдів доларів. Країна з усіх сил намагається не піти шляхом Греції, Португалії, Ірландії та Кіпру – тобто не просити про фінансову допомогу.

Турбулентність у Європі може негативно позначитися на виробництві Сполучених Штатів. Наприклад, прибутки таких автовиробників як Форд та Дженерал Моторз залежать від економічної стабільності Європи, а точніше – від експорту автомобілів в європейські країни.

«Коли в Європі – пневмонія, то у США починається застуда. Економіка Сполучених Штатів частково залежить від європейської. Тут багато міжнародних компаній, які тісно співпрацюють з Європою, збувають там свій товар. Фінансова система теж не є виключенням», - зазначив президент Національної асоціації для бізнес економістів Кен Саймонсон.

Країни, що розвиваються, продовжують посилювати своє становище на міжнародній арені. Чимало експертів кажуть, що Китай обійде економіку США вже у найближчі двадцять років. Втім, з кризою у Європі знизився і китайський експорт. Тож офіційний Пекін тепер намагається пожвавити внутрішній ринок споживання.

Аналітик Ксянфан Рень каже, що нове лідерство Китаю принесло більше динаміки і, на його погляд, у новому році, як у соціальній так і економічній сферах додасть ще більше динаміки.

Тим часом, у Росії до влади повернувся президент Путін. І протягом наступних шести років він, серед іншого, займатиметься модернізацією галузі виробництва. Крім того, він намагатиметься перейти від традиційної до ринкової економіки, яка буде менше залежати від експорту нафти та інших покладів.
«Коли в Європі – пневмонія, то у США починається застуда. Економіка Сполучених Штатів частково залежить від європейської. Тут багато міжнародних компаній, які тісно співпрацюють з Європою, збувають там свій товар. Фінансова система теж не є виключенням».
Кен Саймонсон

Також, Володимир Путін зосереджує більшу увагу на соціальних питаннях, зокрема заохочуючи росіян народжувати більше дітей. Разом з тим уряд країни почав більше піклуватися про вчителів, лікарів та інженерів.

Професор Москвоської Школи економіки Євгеній Ясін каже:

«Якщо російський уряд хоче побачити економічне зростання, то наша економічна модель повинна перетворитися зі стандартної на ринкову економіку. Але, наразі, ми цього не бачимо».

Тим часом, Індія потерпає через інфляцію і високі процентні ставки. Не говорячи вже про фіскальний дефіцит і слабку валюту. Економічне зростання у вересні впало до найнижчого за останні три роки рівня, оскільки Делі ніяк не може розпочати реформи, аби дати поштовх третій за величиною економіці Азії.

Слабка економіка не дозволяє уряду створювати нові робочі місця у час, коли в країні дедалі більше молоді шукає собі працю. До того ж, країні не вдається збалансувати бюджет. Разом з тим, збільшення програм соціальної допомоги бідним у переддень національних виборів, запланованих на 2014-ий рік, також, кажуть експерти, уповільнює економічного зростання країни.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG