Спеціальні потреби

Держсекретар Керрі матиме зустріч з керівниками української опозиції


Державний секретар США Джон Керрі (л) і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час прес-конференції в Берліні
Американські офіційні особи повідомили, що державний секретар Джон Керрі матиме першу зустріч з представниками української опозиції, які очолюють антиурядові протести в країні від листопада минулого року.

Керрі, який відвідує Німеччину, в суботу матиме розмови з опозиційним політиком Арсенієм Яценюком і колишнім світовим чемпіоном з боксу, а тепер політичним активістом Віталієм Кличком. Зустріч відбудеться при нагоді міжнародної конференції з питань безпеки.

Держсекретар Керрі заявив, що президент Янукович не зробив достатніх поступок для припинення політичної кризи з приводу свого рішення про відмову від тісніших зв’язків з Європейським Союзом на користь Росії. Керрі сказав, що Януковичу залишається ще багато чого зробити:

«Пропозиції президента Януковича ще не досягли відповідного рівня реформ і відповідного рівня відповідальності за майбутнє, щоб опозиція могла відчути, що вона легітимно може прийти до столу переговорів і сформувати якогось роду уряд національної єдності».

Керрі зробив таку заяву в Берліні разом з міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Промовляючи через перекладача, Штайнмаєр сказав, що і далі неясно, чи український президент бажає погодитись на реальні зміни:

«У мене таке враження, що Янукович до цього часу повністю не усвідомив серйозності ситуації, як можна бачити з характеру пропозиції, що були зроблені. Вони були зроблені в залежності від ряду передумов».

Державний секретар Керрі заявив, що він підкрипить потребу, щоб вони і далі йшли об’єднаним фронтом щодо вимог проведення реформ. Він сказав:

«Але ми також скажемо їм: «Якщо у вас є плани проведення реформ, якщо ви здатні гарантувати дійсну участь в об’єднанні країни, тоді ми будемо закликати їх до участі в цьому, тому що дальше протистояння і дальше насильство, яке виходить з-під контролю, не є в нічиїх інтересах».

Керрі сказав, що він обмірковував події в Україні зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим і підкреслив важливість того, щоб події в Україні «не опинилися у рамках якогось роду більших амбіцій Росії чи Сполучених Штатів»:

«Не про це йдеться. Справа стосується свободи вибору народу України і його здатності визначити своє майбутнє без примусу з боку зовнішніх сил».

Держсекретар Керрі заявив, що президент Янукович не зробив достатніх поступок для припинення політичної кризи з приводу свого рішення про відмову від тісніших зв’язків з Європейським Союзом на користь Росії. Керрі сказав, що Януковичу залишається ще багато чого зробити.
Тимчасом українські протестувальники висловлюють обурення поводження з опозиційним активістом Дмитром Булатовим, який зник 22 січня, і якого знайдено в четвер біля Києва з пораннеями на лиці. Булатов каже, що його викрали невідомі особи і тримали протягом кількох днів, після чого залишили в лісі. Він сказав, що дістався до недалекого села, звідки потелефонував своїм друзям.

Управління ООН з прав людини закликало президента України Віктора Януковича провести слідство щодо недавніх повідомлень про смертні випадки, викрадання і тортури у час політичного неспокою. Представник верховного комісара з прав людини Наві Піллай заявив, що ці повідомлення викликають «обурення».

Тимчасом Янукович оприлюднив заяву, в якій звинуватив лідерів опозиції у поглибленні політичної кризи. Він сказав, що вони заохочують людей стояти назовні в морозну погоду на підтримку їх політичних амбіціій. Янукович також сказав, що уряд виконав свої зобов’язання щодо закінчення протистояння, включно з умовною амністією для арештованих протестувальників і заміною прем’єр-міністра.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG