Спеціальні потреби

Санкції мають стосуватись лише наближених до Януковича - Аслунд


Аслунд: "Старі" олігархи не підтримують Януковича
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Аслунд: "Старі" олігархи не підтримують Януковича

Економіст Андерс Аслунд вважає, що Янукович програв боротьбу за владу і більше не може розраховувати на підтримку групи «старих олігархів» та підконтрольних їм парламентарів. З огляду на це, і міжнародній громадськості, і українській опозиції варто сфокусувати свої зусилля – як санкції так і риторику - виключно на «родині президента» та наближених до нього особах.

Ще у грудні Аслунд прогнозував, що президенту України лишилось при владі кілька місяців, то тепер уточнює - мова може йти про лічені дні.

"Якби Янукович мислив раціонально, то вже почав би переговори про умови відходу від влади. Опозиція, зрозуміло, буде рада амністувати його та залишити за ним якісь мінімальні активи", - говорить економіст.

Андерс Аслунд вважає, що у середу Янукович розписався у власній слабості особисто з’явившись у Раді, щоб протиснути голосування по законопроекту про сумнівну амністію. Переламавши повсталих регіоналів через коліно, президент лише тимчасово повернув собі їх лояльність.

"З владою Януковича буде покінчено дуже скоро. Можливо, це питання лічених днів. Водночас він поки що небезпечний, тому навіщо комусь суперечити йому у ті останні моменти, коли він все, ще може завдати серйозної шкоди? Краще вже перечекати", - зазначає експерт.

Аслунд наполягає, що міжнародні санкції і зусилля опозиції мають бути спрямовані особисто проти Януковича, його родини та близьких прихильників. Про інших – опозиції та Заходу варто починати думати, як про союзників.

"Не бачу, щоб жоден зі "старих олігархів" підтримував Януковича . Олігархи не входять до уряду, окрім груп Ахметова та Фірташа. При цьому люди Фірташа більше не входять до адміністрації, після відставки Льовочкіна, а Рінат Ахметов зробив кілька промовистих публічних заяв, що він хоче мирного вирішення та єдності країни - це все іде в розріз з політикою Януковича".

"Держава завжди прагне до радикалізації опору їй"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00
"Єдині люди, які підтримують Януковича -це бізнесмени згуртовані навколо Олександра Януковича, вони і розбагатіли завдяки родині президента. Вони і представляють гроші, які належать президенту Януковичу, чи його родині", - додає економіст.

Хай там як налаштований Майдан проти олігархів, тиск на них усіх одночасно завдасть удару по країні.

"Можна сказати, що саме розмови про реприватизацію майна олігархів провалили Помаранчеву революцію. Цього треба уникнути. З усіх точок зору, фокусуватись треба лише на родині Януковича і більш ні на кому", - говорить Аслунд.

Додає - не персональні, а загальні санкції проти всієї України може запровадити Росія, якщо Януковича примусять піти. Від Росії можна чекати блокування українського експорту, припинення постачання газу і нарешті зупинки фінансування за 15-мільярдною угодою Януковича-Путіна. Якщо це станеться Заходу треба буде задуматись, як допомогти Україні.

Буде насильство, будуть і санкції - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
"Ймовірно Росія заблокує український експорт до себе. А це чверть всього експорту України. У такому випадку ЄС та США мають озвучити протест у ВТО та на рівні двосторонніх відносин з Росією".

"По-друге, Газпром може відрізати поставки газу - є у них така звичка. У такому випадку Європейська комісія має пояснити Росії, що це неприйнятно, і Газпром може просто втратити свій ринок у Європі. І нарешті, Росія може припинити фінансування України за угодою Януковича-Путіна", - каже економіст.

Зі свого боку МВФ міг би запропонувати відчутну програму допомоги, якщо новий український уряд почне реалізацію реформ, які вже давно час запровадити. Додаткові гроші може надати ЄС.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG