Спеціальні потреби

На розгляд Палати представників Конгресу США внесено законопроект щодо України


Конгрес взявся за проекти про зброю для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Конгрес взявся за проекти про зброю для України

У вівторок увечері група з 11 американських конгресменів від обох партій представила законопроект 5782 «Про введення санкцій проти Російської Федерації та надання додаткової допомоги Україні та інші цілі». Він є практично ідентичним сенатському «Акту на підтримку свободи України». За кілька хвилин до того, як законопроект був поданий, наша кореспондентка Тетяна Ворожко розмовляла з його автором – членом Палати представників Конгресу США Марсі Каптур.

Обидва законопроекти вимагають від президента Обами введення додаткових санкцій проти російських компаній, у тому числі проти Рособоронекспорту, і визначають Україну, Грузію та Молдову найбільшими союзниками за межами НАТО з метою надання цим країнам військової допомоги. Крім військової, законопроектами передбачається також допомога у сфері енергетики, інформаційної політики та тимчасовим переселенцям. Це зроблено з метою полегшити узгодження версій законопроекту і прискорення їх прийняття.

«Існує висока ймовірність того, що законопроект вже цього тижня буде винесений на голосування в Сенаті, що дозволить надати Україні додаткову допомогу і ввести додаткові санкції проти Росії. Допомога буде, в тому числі, і військово-оборонного характеру для того, щоб Україна змогла впоратися з викликами, які виникли на її Східному фронті. Ми очікуємо, що цей законопроект пройде через Сенат. А ми в Палаті представників зареєстрували свою редакцію. Законодавство рухається в обох палатах. Вони можуть пройти або окремо, або будуть включені в інші законопроекти. Якщо ми не зможемо проголосувати їх зараз, то винесемо на голосування в Конгресі наступного скликання», сказала Марсі Каптур.

Каптур наполягає - Україні необхідні не тільки кредити, але і «безоплатна» допомога:

Дуже часто Захід, надаючи допомогу колишнім соціалістичним державам, супроводжував її дуже болючими економічними реформами. Я сподіваюся, що підхід до України буде більш гуманним, ніж це було у випадку Польщі, Чехії

Дуже часто Захід, надаючи допомогу колишнім соціалістичним державам, супроводжував її дуже болючими економічними реформами. Я сподіваюся, що підхід до України буде більш гуманним, ніж це було у випадку Польщі, Чехії
Марсі Каптур

«Дуже часто Захід, надаючи допомогу колишнім соціалістичним державам, супроводжував її дуже болючими економічними реформами. Я сподіваюся, що підхід до України буде більш гуманним, ніж це було у випадку Польщі, Чехії».

Чи підтримає ці законопроекти більшість у Палаті представників і Сенаті і чи буде вона достатньою, щоб подолати можливе вето президента? Каптур цього гарантувати не може. Але закликає членів української діаспори продовжувати активно працювати зі своїми представниками у Конгресі.

«Дуже важливо, щоб діаспора продовжувала свою роботу. Більшість членів Конгресу погано знають Україну. Їх треба просвіщати. Робота діаспори є критично важливою для просування наших законопроектів. Я щойно говорила з одним конгресменом зі східного штату, який нічого не знає про Україну. Але він підтримує наші зусилля в наданні Україні оборонного озброєння. І я знаю, що це тому, що його виборці з української діаспори зв'язалися з ним. Дуже важливо, щоб діаспора використовувала цей момент, щоб зв'язатися зі своїми сенаторами та конгресменами, особливо з членами провідних комітетів, і просвіщати їх.

Дуже важливо, щоб діаспора продовжувала свою роботу
Марсі Каптур

Каптур - демократ. І політику адміністрації Обами щодо Росії вона в цілому підтримує.

«Повний ефект від введення санкцій буде відчутний з часом. Законопроект, який ми представили в Палаті представників, містить додаткові санкції. Глобальна ситуація в енергетиці теж зашкодить Росії. Ми повинні дати можливість цим тенденціям розвиватися. Треба бути терплячими. Але в той же час ми повинні переконатися, що в Україні є всі можливості себе захистити».

Дивіться також: Конгрес США запевнив Україну у своїй підтримці

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG