Спеціальні потреби

У 2011-му році у світі загинуло 46 журналістів


У 2011-му році у світі загинуло 46 журналістів
У 2011-му році у світі загинуло 46 журналістів

Комітет із захисту журналістів (CPJ) повідомляє, що торік у світі було вбито 46 журналістів. Кореспонденти загинули під час виконання небезпечних завдань, або стали жертвами політичних переслідувань.

У своєму щорічному звіті «Напади на пресу у 2011-му році», базована у Нью-Йорку правозахисна організація зазначила, що найнебезпечнішим місцем для роботи журналістів став Пакистан, де загинуло семеро працівників ЗМІ.

Наступними у цьому переліку країн були Лівія та Ірак, у кожній з яких було вбито п'ятьох журналістів. Організація зазначає, що 15 журналістів втратили життя, висвітлюючи події «Арабської весни», яка прокотилася у ряді країн з початку 2011-го року.

Окрім того, правозахисники повідомляють, що принаймні 179 журналістів були заарештовані торік, що стало найвищим показником з 1990-го року.

Найбільша кількість працівників ЗМІ – 42 особи – були ув’язнені в Ірані. У Центральній Азії найбільшим порушником став Узбекистан, де заарештовано п’ятьох журналістів.

У своєму звіті правозахисники засуджуються уряди країн, які придушують засоби масової інформації. Найбільшій критиці було піддано Китай, Сирію і Єгипет.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG