Спеціальні потреби

Українську Інтернет-спільноту обурило закриття найбільшого в країні файлообмінника


Українську Інтернет-спільноту обурило закриття найбільшого в країні файлообмінника
Українську Інтернет-спільноту обурило закриття найбільшого в країні файлообмінника

Масове обурення у соцмережах та хакерські атаки на офіційні сайти влади – так відреагувала більшість української Інтернет-спільноти на закриття файлообмінника EX.UA. Ресурс перестав працювати у вівторок після візиту правоохоронних органів до офісів компанії. Після цього зупинився і сайт Міністерства внутрішніх справ. В міліції не заперечують того факту, що це могло статися через хакерські атаки тих, хто хотів помститися.

Як зазначає Інтернет-видання «Watcher», місячна аудиторія сайту EX.UA досягала 6 мільйонів осіб. Контент EX.UA в основному створювали самі користувачі, завантажуючи безкоштовно як особисту інформацію, так і велику кількість фільмів та музики.

У МВС пояснили, що EX.UA неодноразово порушував авторські та суміжні права. До міліції зверталися представники компаній Аdobe, Microsoft, Graphisoft Inc. та інші, продукція яких незаконно поширювалась на сайті. Тим не менш, винним є не керівництво сайту, а користувачі, які завантажували ліцензовані програми на ресурс. МВС підтвердило інформацію про те, що будуть збиратися дані і про тих, хто розміщував піратський контент на EX.UA.

За словами представників компанії, EX.UA співпрацював із правовласниками та видаляв піратський контент за першим зверненням. Проте інформацію про «піратів» у компанії не розголошували, тому тепер з’явилася можливість її отримати.

Заступник керівника управління з боротьби із кіберзлочинністю МВС Руслан Пахомов у вівторок повідомив журналістам, що цей веб-сайт неодноразово попереджували, а кримінальну справу порушили ще влітку минулого року.

«Не можна казати, що це була якась запланована акція проти цього ресурсу та громадян України», – зазначив Руслан Пахомов. Представник МВС додав, що в офісі компанії вилучили сервери та обладнання із загальним об’ємом 6000 терабайт, а співробітників тільки допитали.

Начальник управління зв’язків з громадськістю МВС України Володимир Поліщук в свою чергу зазначив, що офіційний сайт міністерства не працює вже другий день. «Наш хостінг-провайдер вже з минулого дня намагається щось зробити», сказав Володимир Поліщук. «Мені здається, що більш правдивою є версія про хакерські атаки на сайт. Але це додасть лише певну популярність нашому сайту», – додав речник МВС. Інтернет-видання повідомляють, що сайт МВС перестав працювати одразу після того, як стало відомо, що EX.UA закрили.

Разом з тим, хакерські атаки продовжилися й на інші сайти органів влади. Так, у Фейсбуці почали поширювати інструкції – «як завалити сайт президента». Президентський сайт і справді працює у вівторок із перебоями. Це підтвердила прес-секретар Віктора Януковича Дарія Чепак. У своєму зверненні вона зазначила, що сайт цілий день атакують невідомі, але, на думку Дарії Чепак, це не реакція цивілізованого суспільства.

«Журналісти долають несусвітні бюрократичні перепони, щоб отримати доступ до публічної інформації, який гарантований законом. І тепер, через атаки, руйнуються площадки для розміщення цієї суспільно важливої інформації», – заявила Дарія Чепак.

Прес-секретар запропонувала знайти інший майданчик для протестів, щоб не порушувати право громадян на доступ до публічної інформації.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG