Спеціальні потреби

Японія заявила протест проти російських військових навчань


Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе
Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе

Японія висловила «рішучий протест» проти навчань російської армії на островах в Тихому океані, які вона вважає частиною своєї території і які є причиною напружених відносин між двома країнами з часів закінчення Другої світової війни.

Маневри на спірних островах Курильської гряди стали ударом по зусиллях прем’єр-міністра Сіндзо Абе, який намагається мати добрі відносини з багатою на ресурси Росією і зберігати двері відкритими для діалогу, незважаючи на кризу в Україні.

Росія захопила острови біля Японії в останні дні Другої світової війни і через суперечки навколо них сусідні країни так і не підписали офіційного мирного договору.

«Проведення подібних навчань на Північних територіях абсолютно неприйнятно», – заявив Абе журналістам.

Японія направила «рішучий протест» в російське посольство в Токіо, говориться в повідомленні японського МЗС, який охарактеризував маневри як «вкрай прикрі».

На початку військових навчань Японія вже заявляла протест, але в середу Токіо знову висловив своє обурення.

Представник російського Східного військового округу полковник Олександр Гордєєв, повідомивши про початок навчань «Інтерфаксу» у вівторок, зазначив, що в них беруть участь військові частини, дислоковані на Курильських островах.

За його словами, в маневрах беруть участь більше тисячі військовослужбовців, п’ять ударних вертольотів Мі-8АМТШ і близько 100 інших одиниць бойової техніки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG