Спеціальні потреби

Фіаско партнерства Заходу з Росією через Україну (європейська преса)


Західна преса цитує виступ президента США Барака Обами у вівторок на галявині перед Білим домом, де, з оголошенням нових секторальних санкцій США проти Росії, американський лідер попередив Росію, що вона «не може трактувати Україну як свого васала», і застеріг від подальшої ескалації президентом Володимиром Путіним воєнного протистояння на сході України. Хоча й Обама сказав, що це ще «не нова Холодна війна», та все ж впливові газети вважають, що ЄС і США своїми новими санкціями визнали «фіаско спроб партнерських відносин із Росією».

США, як пише брюссельська EUObserver, підтримали рішення ЄС про введення третього етапу санкцій проти Росії у зв’язку із дестабілізацію нею ситуації в Україні. Це означає, що Європа накладає заборони на операції з російськими облігаціями, акціями, котрі належать російським державним компаніям, а також ЄС обмежує експорт зброї до Росії, обмін з нею новітніми технологіями, особливо в енергетичному секторі та оборонній промисловості. Барак Обама, як цитує президента США брюссельське видання, наголосив, що його країна «накладає нові санкції на ключові сектори російської економіки: енергетику, виробництво озброєнь та фінанси». Обама також наголосив, що ці санкції матимуть широкомасштабний вплив на Росію, бо оголошені спільно з ЄС. Видання з Брюсселя також запитує, чи будуть ці санкції дієвими, і цитує відомих експертів з економіки, які прогнозують, що «російські фірми внаслідок цих санкцій будуть відключені від фінансування їхніх проектів із боку ЄС і США на загальну суму у майже 500 мільярдів євро». Але питання, як зауважує газета, чи будуть ці економічні санкції мати якийсь вплив на президента Путіна і чи підтримають їх такі передові країни, як Швейцарія, Норвегія чи Японія. Щоправда, ці країни вже частково підтримали тиск Заходу на Москву.

Польська Gazeta Wyborcza цитує виступ президента США Барака Обами у вівторок на галявині перед Білим домом, де, серед іншого, американський лідер сказав, що введення нових секторальних економічних санкцій проти Росії не означає, що це «нова Холодна війна», але визнав, що «не можна погодитися з фактом того, що Росія навчає та озброює проросійських сепаратистів на сході України». Обама також наголосив: «Чим скоріше Росія зрозуміє, що має більші шанси впливати на Україну, якщо буде добрим сусідом і торговим партнером, а не трактуватиме Україну як васала, тим скоріше зможемо розв’язати цю кризу у спосіб, котрий не призводить до смерті людей, як ми бачимо на сході України». Обама також зазначив, що нові санкції Заходу, разом з попередніми, завдадуть відчутних ударів російській економіці, і висловив сподівання, що Москва вчасно схаменеться та надасть перевагу мирним способам вирішення конфлікту з Україною. Експерти, яких цитує газета з Варшави, вважають, що нові санкції сильно обмежують можливості російських фірм у фінансуванні саме в доларах, але руйнівні наслідки цього в Росії відчуватимуть все більше з плином часу.

Впливова лондонська Financial Times вважає, що з введенням нових санкцій проти Росії Захід фактично підриває стару політику щодо Москви. «Накладені на Росію санкції через дестабілізацію ситуації на сході України означають, що Захід закриває певний розділ історії відносин із Москвою. Спроба вибудувати партнерські взаємини між сторонами закінчилися фіаско», – констатує британське видання. Газета також висловлює міркування про те, що самі росіяни скоро оцінять силу економічного тиску Заходу і їхнє дедалі більше занепокоєння відчує й президент Путін.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG