Спеціальні потреби

ЄС погодив розширення економічних санкцій проти Росії


Що нового у нових санкціях ЄС?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Що нового у нових санкціях ЄС?

Уряди країн Євросоюзу у вівторок домовилися ввести проти Росії економічні санкції, націлені на її нафтову індустрію, оборонну галузь, продукцію подвійного призначення і тонкі технології, проте виключають газовий сектор, від якого залежна Європа - повідомили дипломати.

Санкції будуть введені на 3 місяці, після чого Євросоюз знову оцінить ситуацію, сказав один з дипломатів.

За попередньою інформацією, фінансові санкції введуть обмеження для російських банків щодо їх виходу на кредитний ринок та на використання фінансових інструментів, що передбачають строк більше 90 днів. Також заборонено випуск держбанками євробондів та випуск ними акцій на користь європейських власників.

Санкції, які були підтримані представниками всіх країн Євросоюзу, будуть відомі у деталях після їх публікації в Офіційному журналі ЄС після перекладу їх на всі мови співдружності. Очікується, що це станеться до кінця дня у четвер. Вже наступного дня, тобто у п’ятницю, вони наберуть чинності.

Білий дім повідомив напередодні, що лідери США і ЄС в понеділок ввечері домовилися ввести нові санкції щодо вже покараної за анексію Криму і кризу в Україну Росії після катастрофи пасажирського лайнера на Сході України, охопленому боями урядових військ з промосковськими сепаратистами.

США заявили, що нові санкції спрямовані на посилення тиску на російського президента Володимира Путіна.

Також дипломати у вівторок офіційно підтвердили, що додали до «чорного списку» вісім нових імен, із яких 4 особи наближені до російського президента. Також у цьому списку значаться три компанії, зокрема, йдеться про кримські компанії. Цей новий список тих, кому буде заборонено видавати візи та чиї активи у ЄС будуть конфісковані, вочевидь буде опублікований вже у середу.

XS
SM
MD
LG