Спеціальні потреби

69 років після Нагасакі : Японія переглядає військову доктрину


Статуя Миру у Нагасакі. 9 серпня.

У Японії жалобні заходи відбуваються на тлі суспільного поділу громадян у ставленні до рішення уряду брати активнішу роль у міжнародних конфілктах та дозволити війську захищати чужі країни.

9 серпня 1945 року над містом Нагасакі з`явилась хмара у вигляді гриба, що засвідчило атомний вибух – друге найбільше атомне бомбардування в іторії світу. Першим був ядерний вибух у Хіросімі три дні перед тим.

Внаслідок трагедії у Нагасакі та подальшого радіоактивного зраження загинуло близько 150 тисяч людей.

Сьогодні вранці об 11.02 - в час, коли стався вибух - жителі країни вшанували загиблих хвилиною мовчання та молитвою. Люди приносили до місця трагедії вінки із білими та жовтими хризантемами.

Серед гостей на жалобних заходах – офіційні представники від 51-ї країни, серед них – посол США в Японії Керолайн Кеннеді.

Сполучені Штати кинули дві атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі 6-го та 9-го серпня 1945 року наприкінці Другої Світової війни. Після капітуляції Німеччини війна союзників з Японією продовжувалась. За підрахунками керівництва США, якби ІІ Світова війна продовжувалась ще рік, у ній би загинуло щонайменше мільйон американських солдатів.

У Японії жалобні заходи відбуваються на тлі суспільного поділу громадян у ставленні до рішення уряду брати активнішу роль у міжнародних конфліктах та дозволити своєму війську захищати чужі країни. За даними соціологічних досліджень, понад половину громадян Японії виступають проти такого рішення.

Дивіться також: Анатомія озвіріння: У Нігерії військові та терористи "змагаються" у безжальності?

Анатомія озвіріння: У Нігерії військові та терористи "змагаються" у безжальності?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG