Спеціальні потреби

У Конгресі заслухали перших свідків у справі штурму Капітолію - поліцейських, які захищали будівлю


У комітеті Палати представників Конгресу США з розслідування атаки на Капітолій, яка відбулась 6 січня 2021 року відбулись перші слухання. На них виступили четверо свідків - працівники поліції, які охороняли будівлю.

Один зі свідків - поліцейський Аквіліно Гонелл - розповів про те, як його побили учасники штурму.

Це нагадувало середньовічне поле бою. Ми боролись - пліч-о-пліч і дюйм за дюймом, щоб запобігти вторгненню в Капітолій жорстокого натовпу.
Аквіліно Гонелл, офіцер поліції

“Фізичне насильство, яке ми пережили, було жахливим і руйнівним”, - сказав Гонелл, - “Це нагадувало середньовічне поле бою. Ми боролись - пліч-о-пліч і дюйм за дюймом, щоб запобігти вторгненню в Капітолій жорстокого натовпу, який замислив підірвати наш демократичний процес”.

Своєю чергою офіцер Майкл Фаноне висловив розчарування та гнів через намагання деяких людей згладити події 6 січня у Вашингтоні.

“Боротьба ще болючіша через те, що так багато моїх співгромадян, в тому числі люди, для захисту яких я ризикував своїм життям, применшують або заперечують те, що сталося. Я відчуваю, ніби вирушив у пекло і повернувся, щоб їх захистити. Але багато хто мені зараз каже, що пекла не існує - чи що пекло, взагалі-то, не було вже таким і поганим”, - сказав Майк Фаноне. “Байдужість, яку продемонстрували до моїх колег, ганебна!”, - додав офіцер, стукнувши рукою по столу.

Я відчуваю, ніби вирушив у пекло і повернувся, щоб їх захистити. Але багато хто мені зараз каже, що пекла не існує - чи що пекло, взагалі-то, не було вже таким і поганим.
Майкл Фаноне, офіцер поліції

У склад комітету з розслідування штурму Капітолію входить дев’ятеро законодавців з обох партій. Голова комітету демократ Бенні Томпсон пообіцяв, що робота буде ґрунтуватись лише на фактах, і що в ній не буде місця для політиканства та партійності.

Натомість більшість республіканців висловились проти створення комітету, назвавши такий крок політично вмотивованим. Натомість Ліз Чейні, яка разом з Адамом Кінзінгером представляє республіканців у комітеті, закликала до повномасштабного розслідування.

“Ми повинні знати, що відбулось в Капітолії. Ми також повинні знати, що відбувалось у той день в Білому домі - кожну хвилину, кожен телефонний дзвінок, кожну розмову, кожну зустріч. Напередодні атаки, протягом неї та після неї”, - заявила конгресвумен.

Дивіться також: Як у сучасному світі політикам і журналістам не стати об’єктами кібер-шпигунства?

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG