Спеціальні потреби

Роль єврейських поселень у близькосхідному мирному процесі


Одним із найбільш дискусійних питань у палестинсько-ізраїльських мирних переговорах є проблема понад ста єврейських поселень на окупованому Західному березі. Ізраїльська влада частково обмежила будівництво, однак термін дії цієї постанови витікає 26-го вересня. Палестинські офіційні особи погрожують припинити мирні переговори, якщо Ізраїль не продовжить чинність мораторію. А мешканці околиць Хеврону кажуть, що розширення ізраїльських поселень на їхній території лише загострить конфлікт.

Для Баддера Мохаммеда Джабарі, який десятки років живе по сусідству з єврейським поселенням в околиці міста Хеврон, це щоденний ранковий ритуал. Ізраїльська служба безпеки заборонила йому заїжджати автомобілем на своє подвір’я, відтак Мохамеду доводиться носити балони з газом та продукти на плечах.

«Тут багато перешкод, особливо коли треба привезти додому матеріали, особливо ввечері, або відвезти дитину у лікарню. Проблеми існують на кожному».

Джабарі живе через дорогу від в’їзду в ізраїльське селище Кірят Арба. Його дім розташований в епіцентрі конфлікту між палестинцями, які жили тут століттями і євреями, які поселились тут кілька десятків років тому. В околицях Хеврону часто спалахують конфлікти між цими двома групами. Ізраїльські охоронці кажуть, що заборона палестинцям в’їжджати на свою територію зумовлена їх частими нападами на євреїв та ізраїльських солдатів, які їх охороняють. Втім для Джабарі та інших мешканців ізраїльський патруль – щоденний клопіт.
Навіть під час запису цього інтерв’ю охоронець, який неправдиво представився прикордонним поліцейським, попросив у Мохаммеда документи. Ізраїльські офіційні особи зазначають, що охоронці вимагають документи у тих, хто може становити загрозу для мешканців їхнього поселення.

Хоча Мохаммед Джабарі ніколи не погрожував євреям, його численні прохання про дозвіл в’їжджати транспортом у свій маєток, завершувались відмовою. Мохаммед каже, що доки існуватиме ізраїльське поселення, мир в їхній околиці неможливий.

«Вони не думають про те, щоб жити у мирі, тому ми теж не можемо думати про мирне життя. Єдиний вихід у тому, щоб євреї повернулись назад у Ізраїль, а ми жили на палестинській території. Це означає, що мусить бути поділ».

А тим часом Джабарі все ж таки доводиться миритися з обмеженнями, накладеними ізраїльською охороною. Він сподівається, що у триваючих мирних переговорах палестинські високопосадовці не відмовляться від своєї вимоги виселити ізраїльтян із їх поселень на палестинській території.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG