Спеціальні потреби

Ізраїль і Газа: перемир'я поки що діє


Ізраїльтяни та палестинці пережили першу відносно спокійну ніч після того, як в середу ввечері набуло чинності перемир'я між Ізраїлем і «Гамасом».

Якщо Ізраїль і бойовики «Гамасу», які контролюють сектор Газа, зможуть зберегти перемир'я до 21:00 четверга за місцевим часом, то пропускні пункти до Гази будуть відкриті, і потоки людей та товарів зможуть рухатися в обидві сторони.

Перемир'я, досягнуте за посередництва Єгипту, набуло чинності в середу о 21:00 за місцевим часом. Міністр закордонних справ Єгипту Мохаммед Камель Амр оголосив про укладення перемир'я в Каїрі в присутності державного секретаря США Гілларі Клінтон.

Після вступу в силу припинення вогню, безліч радісних мешканців Гази вийшли на вулиці. Деякі з них відзначили укладення перемир'я пострілами в повітря.

Контроль за дотриманням угоди про припинення вогню обома сторонами здійснює Єгипет. Домовленість була досягнута після декількох днів інтенсивного обміну повітряними ударами по обидва боки кордону, що розділяє Ізраїль і сектор Газа. Жертвами конфлікту стали понад 140 палестинців та п’ятеро ізраїльтян.

Укладенню угоди сприяли інтенсивні дипломатичні зусилля Клінтон, а також генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна.

Клінтон назвала досягнуту домовленість «критично важливим моментом для всього регіону».

Тим часом, у середу в центрі Тель-Авіва стався вибух пасажирського автобуса, в результаті якого поранення отримали 27 людей.

Після цього вибуху в Тель-Авіві, на Газу обрушилися нові ракетні та повітряні удари. Палестинські лікарі в середу повідомили про загибель, щонайменше, десяти людей, у тому числі одного хлопчика.

Ізраїль і «Гамас» обмінювалися ударами відколи минулого тижня ізраїльською ракетою в Газі був убитий начальник військового крила «Гамасу». Ізраїль заявив, що ця атака була прямою відповіддю на практично щоденні ракетні обстріли протягом місяців ізраїльської території з Гази.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG