Спеціальні потреби

Загострення між Ізраїлем та cектором Газа травмує психіку дітей


Загострення між Ізраїлем та Сектором Газа травмує психіку дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
Direct link

Загострення між Ізраїлем та cектором Газа травмує психіку дітей

Святкування дня народження в одній зі шкіл Гази в таборі біженців. Тут намагаються зробити життя цих дітей настільки нормальним, наскільки це можливо. Вони ростуть тут усвідомлюючи, що у будь-який момент Ізраїль може провести артилерійський обстріл їх територій. І психологи кажуть, що це значною мірою травмує дітей. Аіда Кассаб з Програми охорони психічного здоров’я громади Гази тренує батьків та вчителів виявляти симптоми хвороби у її крайній формі - посттравматичного стресу.

«Симптомами може бути гіперактивність, регресивна поведінка, заїкання, крадіжки, нічне нетримання сечі чи погана успішність в школі. Усі ці проблеми пов’язані з травмою», - говорить Аіда.

Самі Овайда є єдиним дитячим психологом в Газі. Він каже, що лише окремі випадки травми потребують лікування. Більшість дітей з часом все ж таки самі оговтуються:

«Але проблема в тому, що симптоми можуть повернутися знову, адже якщо відновиться обстріл, у дитини може розвитися великий страх».

Через кілька кілометрів, за огорожею і зоною обстрілу завширшки два кілометри, діти в Ізраїлі переживають подібні травми. Протягом останніх 10 років на ці землі з Гази було запущено більше 12 тисяч ракет. Ізраїльський Центр психічних травм створив спеціальне місце для батьків та їх дітей. Психолог Наомі Баум говорить, що травма може відобразитися на всій сім’ї:

«Проблема в тому, що симптоми можуть повернутися знову, адже якщо відновиться обстріл, у дитини може розвитися великий страх».
Самі Овайда
дитячий психолог в Газі
«Коли члени сім’ї протягом довгого часу перебувають під стресом, вони забувають про звичайні заняття як, наприклад, гра. Батьки забувають, як це - гратися з дітьми. Вони настільки переживають про їх безпеку, що забувають наскільки важливими для дітей є розваги».

В підконтрольній Гамасу Газі ситуація погіршилася через ізраїльську блокаду, яка негативно позначилася на умовах життя людей. Ізраїль називає Гамас терористичним угрупованням. Медики кажуть, що між політичною ситуацією і психічними проблемами людей існує міцний зв’язок. Такої думки притримується і доктор Гасан Шабан Зеяда, який працює в Програмі психічного здоров’я Гази:

«Одне політичне рішення може дуже допомогти людям, що тут живуть. Воно вирішить чимало їх проблем, вони стануть психічно здоровішими».

Він каже, що травма призводить до виникнення почуття безсилля і, з затягуванням конфлікту – безнадійності, яка є чи не найбільшою перешкодою для відновлення.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG