Спеціальні потреби

Джордж Мітчелл ще раз зустрінеться з учасниками мирних переговорів


Спеціальний посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл.
Спеціальний посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл.

Зустріч спеціального посланника США на Близькому Сході Джорджа Мітчелла з палестинським президентом Махмудом Аббасом закінчилася без досягнення поступу щодо ключового питання у близькосхідному мирному процесі – будівництва єврейських поселень на Західному Березі.

Після закінчення розмов Джордж Мітчелл сказав, що учасники переговорів будуть намагатись знайти «спільну площину», а голова палестинської делегації Саїб Ерекат повідомив, що американський посланник із близькосхідних питань матиме ще одну зустріч з ізраїльськими лідерами, а відтак знову з палестинським президентом Махмудом Аббасом.

Раніше посланник США зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Ізраїльський високопосадовець заявив, що уряд його країни є відданий зусиллям досягнення з палестинцями домовленості, що передбачала б безпеку для Ізраїлю та підтримку інших важливих для нього інтересів.

Палестинці кажуть, що питання подальшої розбудови ізраїльських поселень на окупованому Західному Березі є ключовим фактором для продовження прямих мирних переговорів на Близькому Сході за їхньою участю.

Мораторій на будівництво ізраїльських поселень вигасає у неділю 3 жовтня.

Тимчасом ізраїльські інформаційні агентства повідомляють,що президент США Барак Обама запропонував Ізраїлю ряд поступок, якщо вони погодяться продовжити мораторій на будівництво ізральських поселень на Західному Березі ще на два місяці.

Американський посланник Джордж Мітчелл заявив, що нові мирні переговори за посередництвом США - це «дорога з багатьма перешкодами», але їх це не відстрашує.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG