Спеціальні потреби

Ліберман: палестинська держава неможлива раніше 2012 року


Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман заявив, що створення незалежної палестинської держави протягом наступних двох років – неможливе. Ліберман сказав, що він оптиміст», але не вірить у можливість створення палестинської держави до 2012 року. Саме цю дату встановили міжнародні представники – учасники переговорів.

Міністр зробив таку заяву у вівторок перед поверненням у регіон американського посланник Джорджа Мітчелла для ведення ще одного раунду непрямих переговорів між ізраїльтянами і палестинцями.

Ці коментарі піддав критиці представник палестинського президента Махмуда Аббаса, який сказав, що Ліберман ігнорує міжнародні мирні зусилля.

Він зробив таку заяву після зустрічі з російським колегою Сергієм Лавровим. Росія, разом зі Сполученими Штатами, ООН і Європейським Союзом утворюють так званий близькосхідний «квартет».

Палестинці вимагають держави на території, яку захопив Ізраїль у результаті ізраїльсько-арабської війни 1967 року, зі столицею у Східному Єрусалимі.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу погодився з ідеєю палестинської держави, але за деяких суворих вимог і без палестинського контролю над Східним Єрусалимом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG