Спеціальні потреби

Ірак розпочинає операцію з метою звільнення провінції Анбар від «Ісламської держави»


Проурядові сили у південно-західному районі Іраку
Проурядові сили у південно-західному районі Іраку

Уряд Іраку повідомив про початок операції з метою звільнення західної провінції Анбар, яку захопили екстремісти «Ісламської держави».

Повідомлення про це передало державне телебачення через несповна два тижні після того, як ісламістські бойовики захопили адміністративний центр провінції – місто Рамаді. З того часу іракські війська і проурядові угруповання нарощують свої сили на схід від міста у підготовці до звільнення переважно сунітської провінції.

Анбар – це велика, переважно посушлива територія, яка простягається на захід від Багдада до кордону з Йорданією, південно-східної Сирії і північно-західного регіону Саудівської Аравії. Угруповання «Ісламська держава» від минулого року втримує контроль над більшістю Анбару, включно з великими містами, такими як Фалуджа.

Прем’єр-міністр Іраку Гайдер аль-Абаді заявив в інтерв’ю ВВС, що передавалося в понеділок, що Рамаді буде звільнено протягом кількох днів, і що він вірить у можливості іракських військ.

У понеділок віце-президент Джозеф Байден мав телефонну розмову з аль-Абаді, щоб врегулювати відносини після того, як міністр оборони США Еш Картер піддав під сумнів волю боротьби іракських військ, які залишили Рамаді перед тим, як бойовики «Ісламської держави» ввійшли до міста.

За повідомленням Білого дому, віце-президент Байден підтвердив підтримку Іраку в боротьбі проти екстремістів та обіцяв прискорити навчання іракських військ і надання військової допомоги. Також у понеділок високопоставлений представник адміністрації намагався пом’якшити різкі коментарі міністра оборони про іракські збройні сили.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG