Спеціальні потреби

Законодавці закликають Обаму ввести санкції проти РФ у зв'язку з Іраном


Ед Ройс
Ед Ройс

Лідери комітету Палати представників із закордонних справ закликали президента Барака Обаму розглянути питання про застосування санкцій проти Росії, щоб не допустити поставку передових систем ППО Ірану.

Свою позицію законодавці мотивували тим, що постачання завадять зусиллям щодо недопущення створення ядерної зброї Іраном.

«Якщо передача цих сучасних систем озброєнь відбудеться, це суттєво зміцнить військовий потенціал Ірану і створить нові перешкоди для наших можливостей виключити загрозу іранської ядерної зброї», - йдеться в листі голови комітету республіканця Еда Ройса і провідного демократа в комітеті Еліота Енґеля президенту Обамі.

«Ми вважаємо, що необхідно використовувати існуючі санкції США, щоб утримати Росію від передачі цих або інших небезпечних систем озброєнь Ірану», - йдеться далі у листі.

США і учасники переговорів від інших країн намагаються до 30 червня досягти угоди, яка зняла б санкції проти Ірану в обмін на обмеження його ядерної програми, яка, за твердженнями Тегерана, носить мирний характер. Захід, однак, підозрює, що її метою є розробка ядерної зброї.

2 квітня учасники переговорів повідомили про досягнення рамкової угоди з Іраном. Через кілька днів після цього Росія оголосила про продаж Ірану сучасних зенітно-ракетних комплексів С-300.

На прес-конференції 17 квітня президент Обама повідомив, що санкції не забороняють Росії продавати «оборонну зброю» Ірану.

У своєму листі Ройс і Енґель вказують, що хоча діючі санкції, можливо, дійсно не забороняють Москві продавати такі системи, чинне законодавство США наділяє президента повноваженнями застосовувати санкції у відповідь на поставки «дестабілізуючих» збройових систем.

Вони посилаються на Закон про нерозповсюдження зброї в Іран та Ірак і Закон про санкції проти Іраку, який дозволяє запровадити санкції проти окремих осіб або країн, які сприяють спробам Ірану придбати «дестабілізуючу кількість і тип передових традиційних озброєнь» або розробити їх.

Автори листа закликають президента вирішити, чи підпадають дії Москви під це визначення, «враховуючи серйозні наслідки для Сполучених Штатів і наших союзників у регіоні».

«Ми стурбовані тим, що за відсутності такого рішення ваші недавні висловлювання можуть бути інтерпретовані як мовчазна згода з цією угодою» - заявили законодавці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG