Спеціальні потреби

США звинуватили Росію у порушенні принципів Організації Об’єднаних Націй


Саманта Пауер: Росія тренує, озброює та підтримує сепаратистів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Саманта Пауер: Росія тренує, озброює та підтримує сепаратистів. Відео

Український уряд звернеться до ООН з проханням розгорнути в Україні миротворчу операцію. Про це під час відкритих дебатів в Раді безпеки заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він додав, що це стане тестом на здатність ООН підтримувати міжнародний мир та безпеку. Сьогоднішні дебати про роль ООН у вирішенні міжнародних конфліктів проходили за інніціативи Китаю і перетворилися на публічну обструкцію Росії, за брутальне порушення Статуту ООН. Москва традиційно у всьому звинувачувала Захід і назвала санкції виявом архаїчного мислення.

Рада Безпеки ООН зібралась на публічні дебати обговорити завданням, які стоять перед Радбезом, організацією, що відповідає за підтримку миру та безпеки у світі. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, піддав критиці дії Заходу та звинуватив його у порушенні міжнародного права згадавши Сербію, Ірак та Лівію.

"Перед очима – численні приклади порушення основоположних принципів Уставу ООН, таких як незалежність та суверенна рівність держав, невтручання у внутрішні справи, мирне врегулювання суперечок", - заявив Сергій Лавров.

У свою чергу представниця США Саманта Пауер, звинуватила Росію у порушенні принципів Об’єднаних Націй.

"Росія тренує, озброює, підтримує та воює поруч з сепаратистами, які захопили частину території України. Це є грубим порушенням Статуту ООН", - заявила Саманта Пауер.

Про важливість дотримання статуту ООН, особливо для маленьких країн, говорив представник Литви.

"Ми не маємо танків, градів, «торнадо», систем залпового вогню й важкого озброєння, подібного тому, яке спустошує східну частину України. Повага до міжнародного права та принципів та норм закріплених в Статуті ООН є нашою першою лінією оборони", - заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Додав критики на адресу Росії і глава МЗС України Павло Клімкін, звинувативши Кремль у чисельних порушеннях на території України.

"Жахливо, що ці кричущі порушення були вчинені постійним член Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, яка несе особливу відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки", - заявив Павло Клімкін.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії заявив, що Рада Безпеки ООН не справляється з покладеними на неї завданнями та відзначив, що право вето демонструє безсилля Радбезу перед обличчям серйозних конфліктів.

Дивіться також: Благодійний концерт на честь Небесної Сотні. Відео

Благодійний концерт на честь Небесної Сотні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG