Спеціальні потреби

Іракські американці реагують на події в Іраку


Із завершенням 31 серпня операції під кодовою назвою «Іракська свобода», для 50 тисяч американських військовослужбовців, які ще залишаються в Іраку, розпочинається новий етап діяльності. Тепер вони навчатимуть і підтримуватимуть іракські сили безпеки.
Одначе, вихідці з Іраку у США по-різному сприймають нову роль американських військ в їх батьківщині.

Чимало вихідців з Іраку осіли у місті Дірборн, штату Мічиган. Тут їх об’єднує Ісламський освітній центр Карбала, який очолює імам Гушам аль-Гусейні. Він каже, що багато його прихожан втомилися від війни і спустошення в Іраку:

«На мій погляд, за останніх кілька років багато іракців втомилися, адже коаліційні війська мали достатньо часу зробити те, що повинні були зробити, і більше зробити вже не можуть».

У Дірборні також знаходиться Ісламський центр Америки, який є найбільшою мечеттю в Північній Америці. Як розповідає імам Саїд Гассан аль-Казвіні, чимало членів центру прагнуть, аби американські війська залишили Ірак, але занепокоєні тим, хто заповнить вакуум:

«Люди бояться, що раптове виведення іноземних військ може призвести до активізації повстанців та погіршення ситуації в Іраку. Особливо, коли взяти до уваги те, що майже шість місяців після загальних виборів іракські політики досі не домовились щодо формування уряду».

Іракські іммігранти, такі як професор історії мистецтва Коледжу Форда Гашим аль-Тавіль, не наважуються не то що жити в Іраку, а й навіть відвідати батьківщину. Він каже:

«Ірак не функціонує. Нема уряду. Нема єдності серед народу. Ви дивитесь на Багдад і складається враження, що ви в Палестині, де всюди бетонні стіни. Це не є той Багдад, який я знаю».

Останні бойові підрозділи США залишили Ірак у середині серпня. Згідно з планом, 50 тисяч американських солдатів, які залишаються в Іраку, допомагатимуть іракським силам безпеки. Проте вони залишать країну вже до кінця наступного року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG