Спеціальні потреби

В Тегерані сталася сутичка між прихильниками уряду і опозиції


Похорон убитого в Тегерані студента Сані Жале
Похорон убитого в Тегерані студента Сані Жале

Іранське державне телебачення повідомило, що на церемонії вшанування пам’яті студента, який загинув під час антиурядових протестів у Тегерані в понеділок, дійшло до сутичок між активістами опозиції і прихильниками уряду.

За повідомленням телебачення, сутичка між суперницькими групами сталася в середу на кафедрі мистецтва Тегеранського університету, де відбувала церемонія для вшанування пам’яті Сані Жале. Іранська опозиція і уряд обмінюються звинуваченнями у відповідальності за смерть Жале.

Студент був одним з двох осіб, убитих у понеділок, коли поліція застосувала силу, щоб розігнати тисячі іранських активістів, які влаштували походи в кількох містах в рамках найбільших від 2009 року антиурядових протестів.

Державне телебачення повідомило, що прихильники уряду змусили активістів опозиції залишити церемонію в середу, вигукуючи гасла із закликами до вбивства заколотників.

Лідер іранських реформаторів, який зорганізував протести в понеділок, заявив, що він не боїться закликів з боку консервативних законодавців, щоб його засудити на смерть. У заяві, поміщеній у середу на його Інтернет-сторінці, Мегді Каррубі сказав, що він готовий «заплатити будь-яку ціну», щоб лише довести до політичних змін в Ірані.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG