Спеціальні потреби

Провал імміграційної реформи вдарить по американських фермерах


Провал імміграційної реформи вдарить по фермерам
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Провал імміграційної реформи вдарить по фермерах

Спікер Палати представників Джон Бейнер заявив, що імміграційна реформа США може бути прийнята вже на початку осені. Одні з тих, хто на неї чекає найбільше, - власники сільських господарств.
У Мексиці Франциско заробляв би 6 доларів за день, а у США він заробляє 90

Фермери на всій території США говорять, що їм не вистачає працівників обробляти їхні поля. Більшість з них приїжджають з Латинської Америки і чимало мають підроблені документи. Власники сільськогосподарських підприємств побоюються, що якщо ситуація не буде вирішена найближчим часом, багато з них можуть просто розоритися.

В долині, на півдні штату Каліфорнія, мертвий сезон. Влітку повітря прогрівається до тридцяти восьми градусів за Цельсієм. Зараз тут нічого не росте. Але Франциско Соседо важко працює – він готує поле під осінню посівну. Соседо живе у Мексиці і щодня приїжджає на роботу в США на шосту ранку. Для цього йому треба вставати о другій ночі, аби уникнути довгих черг на мексикансько-американському кордоні. Але чоловік не скаржиться:

«У Мексиці я би заробляв лише 6 доларів за день».

А в США Соседо заробляє 90 доларів в день. Леррі Кокс, фермер у другому поколінні, каже, що посівна, а особливо збирання фруктів, залежать від працівників з Мексики. І робочої сили просто не вистачає:

«У нас хронічний брак робочої сили вже останні 10 років».

Кокс говорить, що через складнощі в отриманні робочої візи, чимало вихідців з Латинської Америки роблять собі фальшиві документи.

Представник компанії Western Growers Том Нассіф каже, що у США приблизно 11 мільйонів працівників з фальшивими документами. З цих одинадцяти мільйонів, мільйон двісті працюють у сільському господарстві.
Якщо ми не можемо зібрати врожай, то американці більше не побачать продуктів виготовлених у США. Усе доведеться імпортувати з-за кордону
Джек Вессі, фермер


Нассіф працює з членами Конгресу над імміграційною реформою. Його група представляє інтереси фермерів Каліфорнії та Аризони. Вони підтримують законопроект, прийнятий Сенатом, який надає легального статусу працівникам, що вже знаходяться на території США, та відкриває їм шлях до громадянства.

Профспілка сільськогосподарських працівників також підтримує цей законопроект. Еріка Ломелі з Профспілки фермерських працівників говорить, що реформа покращить умови, в яких працює чимало іммігрантів. Залишаючись в тіні, вони часто стають жертвою жорсткої експлуатації:

«У них буде можливість захищати свої права, не боятися і не жити, як в багатьох штатах, у рабських умовах».

Палата представників все ще має проголосувати за власний законопроект з імміграційної реформи перед тим, як може бути досягнутий компроміс. Якщо цього не станеться, фермер Джек Вессі говорить, наслідки на собі відчують не лише виробники сільськогосподарської продукції, а і споживачі:

«Якщо ми не можемо зібрати врожай, то американці більше не побачать продуктів виготовлених у США. Усе доведеться імпортувати з-за кордону».

А це означає не лише збитки для фермерів, а і вищі ціни для споживачів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG