Спеціальні потреби

Правозахисники проти деяких країн-кандидатів до Ради з прав людини ООН


Генеральна Асамблея голосує щодо нових країн-кандидатів до Ради з прав людини. Водночас правозахисні угруповання виступають проти деяких спірних кандидатур.

Базована в Нью-Йорку Вахта прав людини – одна з груп, що виступають проти таких кандидатів, як Китай, Росія, Саудівська Аравія, В’єтнам і Алжир, кажучи, що їх погана репутація у себе унеможливлює їм стати корисним членом ради.

Базована у Женеві організація ООН, яка спостерігає за загальною діяльністю ООН, каже, що дозволити таким країнам брати участь у Раді з прав людини дорівнює «призначенню підпалювача на посаду начальника пожежної служби». Серед кандидатів, проти яких вона виступає, є також і Куба.

Одним з найбільш поширених застережень проти цих кандидатів є те, що вони придушують політичне інакодумство. Інші застереження виникають із законів про працю, сумнівної поведінки служби безпеки, втримування монополії на владу з боку однієї політичної групи.

Членів Ради з прав людини обирають за регіональним принципом. Тому в деяких випадках країни-кандидати не мають конкуренції.

У цей час Сполучені Штати є членом Ради з прав людини. Їх термін вигасне у 2015 році.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG