Спеціальні потреби

США планують значно скоротити військову допомогу Єгипту


За повідомленням представника адміністрації США, Вашингтон схиляється до припинення більшої частини військової допомоги Єгипту.

Виняток може бути зроблено тільки для підтримки боротьби з тероризмом, безпеки на Синайському півострові і низки інших пріоритетних місій.

За його словами, президент Барак Обама поки що не виніс остаточного рішення з цього питання. Американські чиновники намагаються знайти баланс між прагненням підтримувати демократію і права людини з одного боку і бажанням зберігати зв’язки з єгипетськими військовими - з іншого.

3 липня єгипетські військові відсторонили від влади президента Мухамеда Мурсі, кандидата від руху «Мусульманське бартство», якого минулого року було обрано на перших в Єгипті вільних виборах.

Після усунення Мурсі адміністрація Обами заявила про призупинення військової допомоги Єгипту до проведення ретельного аналізу ситуації.

Представник США повідомив, що тепер адміністрація схиляється до скасування більшої частини допомоги з урахуванням зазначених винятків.

Речник Ради національної безпеки США Кейтлін Гейден спростувала повідомлення про повне припинення військової допомоги.

«Повідомлення про те, що ми повністю зупиняємо всю військову допомогу Єгипту, не відповідають дійсності, - йдеться в її заяві. - Найближчими днями ми оголосимо, якими будуть наші відносини з Єгиптом щодо допомоги, але на засіданні Генеральної Асамблеї ООН президент ясно дав зрозуміти, що певна допомога країні збережеться».

Тим часом повідомляється, що суд над Мухамедом Мурсі, якого звинувачується у вбивствах і підбурюванні до насильства, розпочнеться 4 листопада.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG