Спеціальні потреби

У звільненні Мубарака побачили демонстрацію сили військових


Звільнення Мубарака - демонстрація сили
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Звільнення Мубарака - демонстрація сили

Свій перший день поза в’язницею колишній президент Єгипту Хосні Мубарак почав з "вертолітної прогулянки". Гелікоптер доставив 85-річного чоловіка, який 30 років очолював Єгипет до військового шпиталю, де він перебуватиме під «домашнім арештом». Підставою для звільнення стало рішення суду, який визнав, що Мубарак вже відбув максимально можливий термін попереднього ув’язнення. Колишній хазяїн Єгипту все ще має постати перед судом у справі про вбивство мітингувальників, які вимагали його відставки, втім експерти зазначають – підстав переживати у нього немає.

Протягом 30 років Мубарак був уособленням влади у Єгипті. Революція відправила його до в’язниці. Корупція, вбивства демонстрантів – здавалось за цими звинуваченнями диктатор проведе решту життя у тюрмі. Аж ось суд випускає його на волю. Експерти кажуть – не з проста.

"Військові давно прагнули звільнити Мубарака. Той факт, що він сидів вони вважали плямою на репутації армії, мовляв це викликало сумніви у всесильності генералів".

Джеймс Філліпс з "Фонду Спадщина" каже, що військові категорично не згодні були і далі бачити колишнього лідера за гратами. Його звільнення має підняти дух генералів, які зараз з усіх сил стабілізують країну, не рахуючись із кількістю жертв.

Звільнення Мубарака має сподобатись і новим кредиторам Єгипту.

"Звільнення Мубарака може вказувати на зростання впливу на Єгипет Саудівської Аравії та країн перської затоки", - пояснює Філліпс.

Прихильники Мурсі налаштовуються на мучеництво
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
Для звільнення Мубарка існує правова база. Суд постановив, хоча він досі є обвинуваченим за кількома статтями, він вже відбув максимальний строк попереднього утримання під вартою.

Мубарак ще має постати перед судом за звинуваченнями у вбивствах протестувальників, які вимагали його відставки у 2011-му році.

Втім на думку Девіда Поллака з Вашингтонського інституту, звільнення Мубарака це надсилає чіткий сигнал ісламістам та всім, хто хоче сперечатись з армією – єгипетські військові всесильні.

​"Вони дають зрозуміти. Правила змінились. Тепер зрадниками, бандитами та терористами вважатимуть «Мусульманське братство", - каже експерт.

Справді, замість картинки Мубарака у клітці єгипетське ТВ тепер показує лідерів ісламістів за ґратами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG