Спеціальні потреби

У ЄС та США обіцяють підтримати Україну на шляху до Асоціації


США та ЄС обіцяють підтримати шлях до Асоціації
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

США та ЄС обіцяють підтримати шлях до Асоціації

Європейський Союз готовий прийняти Україну і зі свого боку робить все, щоб Угода про асоціацію була підписана вже цього листопада на саміті у Вільнюсі. Про це на зустрічі в Центрі Вудро Вільсона у Вашингтоні сказала верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Євросоюзу Кетрін Ештон:

Україна недочуває Євросуд з прав людини
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00
«Україна має потенціал мати чудові відносини з Європейським Союзом, які безумовно принесуть і їй і нам великі економічні вигоди. Це насправді дорога з двостороннім рухом. Ми на тому етапі, коли опрацьовуємо останні штрихи угоди, щоб представити її на саміті у Вільнюсі».

Однак, від своїх вимог до України, які європейські політики озвучують вже не один рік, ЄС відступати не збирається.

«Одне з питань, яке Україна повинна вирішити, це те, що ми називаємо вибірковим правосуддям, яке у свій час призвело до ув’язнення Юлії Тимошенко. Насправді ми маємо проблему з правозастосуванням. Якщо процедура є хибною, це так чи інакше може призвести до винесення хибних вироків – це так просто. Ми дуже занепокоєні ситуацією з Тимошенко, а також іншими, які постраждали від вибіркового правосуддя».

Неприязнь Януковича до Тимошенко шкодить всій Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
Те ж саме занепокоєння в інтерв’ю «Голосу Америки» висловив і колишній кандидат у президенти США, сенатор-республіканець Джон Маккейн, наголосивши, що її справа повинна бути вирішена негайно:

«Пані Тимошенко повинна бути звільнена. Лише тоді відкриється чіткий шлях співпраці та членства України у ЄС. Але в Україні є проблеми з правами людини і вони повинні бути вирішені. Ми не просимо, щоб Україна стала ідеальною демократією, ми лише просимо, щоб Україна поважала права людини. Вони зробили величезний поступ, але чимало роботи ще попереду. І один з необхідних кроків на цьому шляху - звільнення Юлії Тимошенко».
Пані Тимошенко повинна бути звільнена. Лише тоді відкриється чіткий шлях співпраці та членства України у ЄС
Джон Маккейн

Впливовий сенатор-республіканець згадав і про зовнішній чинник, який стоїть на заваді приєднання України до ЄС - тиск Росії:

«На весь регіон здійснюється неймовірний тиск. Подивіться навкруги Росії і ви побачите, який тиск росіяни чинять на своїх сусідів. На мою думку будь-який економіст, який взагалі ніякого відношення до політики не має, скаже, що всім цим країнам набагато вигідніше бути в Європейському Союзі, ніж у Митному союзі. Мій друг Генрі Кіссінджер свого часу сказав, що Росія з Україною перетворюється у західну потугу, а без України Росія залишається східною державою. Україна - ключовий гравець у цій грі, яка нині ведеться, у виборі шляхів та опрацюванні механізмів впливу на світові події, впливу на світ», - заявив Маккейн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG