Спеціальні потреби

Лише в Маямі батьки-гаїтяни знайшли свою пропалу дитину


Після майже трьох місяців юридичної тяганини, одне гаїтянське подружжя врешті змогло вилетіти до Маямі, щоби побачити і обняти свою дитину. Пара боялася, що їх донька Дженні загинула внаслідок потужного землетрусу, який сколихнув Гаїті ще у січні. Утім дитину, після п’яти днів пошуків, таки вдалося витягти живою з під завалів і її відразу відправили у лікарню у Маямі. Тепер сім’я зможе жити у США щонайменше рік, поки Дженні не нададуть необхідну медичну допомогу.

Гаїтянське подружжя зуміло подолати усі юридичні перепони і об’єднатися зі своєю донькою. Батько дитини Джуніор Алексіс говорить, що лише віра у Бога надихала подружжя продовжувати пошуки Дженні, незважаючи на побоювання, що дівчинка загинула.

«Я молився щодня аби знайти її живою, адже вона все, що у мене є», - каже батько дитини.

Надін Девільм - мати Дженні була з нею на верхньому поверсі будинку, коли почався землетрус. Будівля обрушилася, поховавши під своїми уламками няньку Дженні і двох її родичів. А Надін не змогла знайти Дженні. Вона каже:

«Я увесь цей час вірила, що вона вижила, і перші дні я постійно казала чоловікові, щоб він йшов і шукав нашу дитину - тож він йшов і шукав».

І їм пощастило. Один з американських телеканалів став свідком, як через п’ять днів після землетрусу з-під уламків їх будинку рятувальники дістали живу дівчинку. Подружжя уже тоді зрозуміло, що це їх Дженні. Утім, повернути дитину в сім’ю було не легко. Обоє батьків повинні були здати аналізи на ДНК, які підтвердили їх батьківство. Потім вони чекали на виготовлення паспортів і, на отримання американської візи. Адвокат Марк Лапоінте, який допомагав родині з юридичними питаннями, говорить:

«Як тільки аналізи підтвердили їх батьківство, всі були дуже щасливими. Адже ми змогли знайти дитині батьків, а батьки на Гаїті дізналися, що їх дитина жива й здорова».

Поки що Дженні не може залишати США. За американськими законами, її можуть віддати батькам лише з дозволу федерального уряду, що з огляду на специфіку справи повинно статися незабаром.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG