Спеціальні потреби

Під час вуличних протестів у Греції вбито трьох осіб


У центральній частині Афін загинуло троє людей. Це сталось під час пожежі в банку, підпаленого учасниками протестів, які виступають проти жорстких заходів уряду для уникнення банкрутства країни.

Майже всю центральну частину Афін заповнили спеціальні підрозділи поліції, озброєні гранатами і сльозоточивим газом, які мають сутички з учасниками протестів, що шпурляють в них камінням, озлоблені впровадженням у майбутньому суворих скорочень бюджетних витрат.

По телебаченню показують, як поліція вдається до сльозоточивого газу, розганяючи натовп десь із 50 людей, які штурмують парламентський будинок. Насильства також спалахнули у місті Салоніки на півночі Греції.

Прем’єр-міністр Георгіос Папандреу передав на розгляд парламенту законопроект про бюджетні скорочення на загальну суму в 40 мільярдів доларів. Ще цього тижня повинно відбутись голосування у цій справі.

Тимчасом Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд підготовляють пакет допомоги Греції у 145 мільярдів доларів для уникнення дефолту. На 19 травня припадає черговий платіж по грецьких кредитних зобов’язаннях.

Бюджетні скорочення передбачають зменшення пенсійних виплат у державному секторі і замороження заробітних плат, що особливо заторкне бідніші верстви населення.

Німеччина, на яку припадає найбільша частка допомогового пакету, попередила про можливість стримання допомоги, якщо Греція не схвалить суворих заходів економії.

XS
SM
MD
LG