Спеціальні потреби

Під час вуличних протестів у Греції вбито трьох осіб


У центральній частині Афін загинуло троє людей. Це сталось під час пожежі в банку, підпаленого учасниками протестів, які виступають проти жорстких заходів уряду для уникнення банкрутства країни.

Майже всю центральну частину Афін заповнили спеціальні підрозділи поліції, озброєні гранатами і сльозоточивим газом, які мають сутички з учасниками протестів, що шпурляють в них камінням, озлоблені впровадженням у майбутньому суворих скорочень бюджетних витрат.

По телебаченню показують, як поліція вдається до сльозоточивого газу, розганяючи натовп десь із 50 людей, які штурмують парламентський будинок. Насильства також спалахнули у місті Салоніки на півночі Греції.

Прем’єр-міністр Георгіос Папандреу передав на розгляд парламенту законопроект про бюджетні скорочення на загальну суму в 40 мільярдів доларів. Ще цього тижня повинно відбутись голосування у цій справі.

Тимчасом Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд підготовляють пакет допомоги Греції у 145 мільярдів доларів для уникнення дефолту. На 19 травня припадає черговий платіж по грецьких кредитних зобов’язаннях.

Бюджетні скорочення передбачають зменшення пенсійних виплат у державному секторі і замороження заробітних плат, що особливо заторкне бідніші верстви населення.

Німеччина, на яку припадає найбільша частка допомогового пакету, попередила про можливість стримання допомоги, якщо Греція не схвалить суворих заходів економії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG