Спеціальні потреби

Греки скуповують нерухомість в Лондоні, а росіяни – у Греції


Незважаючи на формування нового уряду в Греції, побоювання щодо поглиблення економічної кризи в країні та можливого виходу Греції в Єврозони не зникли. Багато греків, які мають збереження, виводять їх за кордон чи самі виїжджають з країни.

«Вони дуже зацікавлені вивести гроші з Греції та вкласти у щось, що гарантує їм безпеку».
Ед Мід
Агенти нерухомості в Лондоні кажуть, що останнім часом серед їх клієнтів помітно зросла кількість греків. Вони зокрема шукають квартири і міські будинки у найзаможнішому та найпрестижнішому районі міста – Челсі.

«Однозначно, існує тенденція збільшення кількості греків серед наших клієнтів. Зі всієї Європи збільшується, але греки домінують», – говорить агент з нерухомості Ед Мід.

Він також каже, що греків цікавлять квартири в гарному стані та у будинках, які мають менеджмент, бо це означає, що їх буде легко здавати.

«Вони дуже зацікавлені вивести гроші з Греції та вкласти у щось, що гарантує їм безпеку. Вони говорять про німецькі бонди, золото та нерухомість. Але міркують таким чином: “жити в бондах та в золоті не можна”», – пояснює Мід.

Все більше греків виводять свої гроші з країні на тлі зростання занепокоєння щодо можливого виходу країни з Єврозони. За деякими оцінками, за останні три роки з Греції було вивезено понад 90 мільярдів доларів.

У той час як з країни виходять грецькі гроші, в неї входять гроші росіян. Зокрема їх цікавить півострів Кассандра, який ілюструє собою усе, чим славиться Греція, – сонце, чистий пісок, лагідне море. Через фінансову кризу вартість нерухомості на узбережжі впала на 30%. І це привернуло увагу іноземних покупців.

«Існує збільшення зацікавлення принаймні на 200% з боку росіян щодо купівлі нерухомості. Також зросла кількість туристів з Росії щонайменше на 100%», – зазначає Яніс Ревітіс, президент Федерації агентів нерухомості Греції.

Ревітіс каже, що традиційно іноземні покупці нерухомості походили із Західної Європи. Але з погіршенням кризи євро ті, хто заробляє в рублях, отримали перевагу. До того ж росіяни почуваються історично близькими до Греції. Греки на узбережжі сподіваються, що саме завдяки російським туристам та покупцям нерухомості їм вдасться вижити.

«Важко сказати, як бізнес розвиватиметься далі. Але, звичайно, існує інтерес з боку росіян щодо інвестування в Грецію. Вони бачать країну, в якій до них ставляться привітно. Вони бачать спільну релігію, нашу добру вдачу та гостинність», – каже Константінос Петрідіс, агент з нерухомості.

І, як кажуть самі росіяни, – святе місце не пустує.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG