Спеціальні потреби

Чи пом’якшить ЄС умови кредиту для Греції?


Міністри фінансів країн Єврозони все ще роздумують над тим, чи пом’якшувати умови, на яких Греція свого часу отримала кошти на порятунок економіки.

Під час зустрічі у Люксембурзі, міністри фінансів Німеччини, Голландії та Фінляндії говорили про можливе пом’якшення умов, на яких Греція нещодавно отримала транш у розмірі 168 мільярдів доларів для порятунку своєї економіки.

Деякі європейські посадовці розуміють, що Афінам потрібна буде більша підтримка, аби відновити економіку країни. Зокрема новий коаліційний уряд уже говорить, що його основним завданням буде стимулювання економічного зростання а також перегляд умов отриманого траншу. Так, радник нового прем’єр-міністра Греції каже, що уряд хотів би повернутися до базових, першочергових умов отримання траншу для порятунку.

Втім, вдасться Греції реалізувати цей план чи ні, залежатиме багато в чому від президентів країн Єврозони, які наступного тижня будуть зустрічатися у Брюсселі.

Тим часом Іспанія у четвер заявила, що отримала з продажу своїх бондів 2,8 мільярди доларів. Заява прозвучала у час, коли в Іспанії повинен початися незалежний аудит щодо того, наскільки великої шкоди банкам завдали рецесія і наскільки складна ситуація на ринку нерухомості. І тільки виходячи з результатів аудиту, можна буде сказати, яку суму зі 126 мільярдів доларів, позичених у Єврозони, Іспанія потребує для допомоги своїм банкам.

Тим часом економісти побоюються, що чергові позички іспанцям лише збільшать державний борг країни і ускладнять її вихід із економічної кризи.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG